• Home
  • LIFESTYLE
  • ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ଚାହାଁନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ
LIFESTYLE

ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ଚାହାଁନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ

ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ପାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏଇ ସୁନ୍ଦରତା ଯଦି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ମିଳେ ତାହେଲେ ଆହୁରି ଭଲ । ନିତିଦିନିଆ ଜୀବନରେ ମହିଳାମାନେ ତ୍ୱଚା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅସୁବିଧା ଯୋଗୁଁ ସବୁବେଳେ ଚିନ୍ତାରେ ଥାଆନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ଅନେକ ପ୍ରଡକ୍ଟ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ଯାହାର ଅନେକ ସାଇଡ ଇଫେକ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ବିନା ସାଇଡ ଇଫେକ୍ଟରେ ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହାନ୍ତି, କିଛି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ ଆପଣାନ୍ତୁ ।

 ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଘରୋଇ ଉପଚାର

ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ସବୁବେଳେ ମେକଅପକୁ ଭଲରେ ସଫାକରନ୍ତୁ । ରାତିରେ ତ୍ୱଚାକୁ ବିଶ୍ରାମ ଦରକାର କିନ୍ତୁ ମେକଅପ କରିବା ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାର ଛିଦ୍ର ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ କଳାଦାଗ ଦେଖାଯାଏ । ମେକଅପ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଫ୍ରେଶୱାଶରେ ମୁହଁକୁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ତା ପରେ  ତୁଳାରେ ଅଲିଭ ତେଲକୁ ଲଗାଇ ମୁହଁରେ ମାଲିଶ କରନ୍ତୁ ।

ନିୟମିତ ରୁପରେ ଏକ୍ସରସାଇଜ କରନ୍ତୁ । ରନିଂ, ଜଗିଂ ଓ ଯୋଗ ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ଜରୁରୀ । ୱାର୍କଆଉଟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ରହେ । ନିୟମିତ ପ୍ରଚୁର ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ ।

ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୮ ଘଂଟା ଶୋଇବା ଜରୁରୀ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ମୁହଁ ସତେଜ ରହେ । ଏହା ସହ ମୁହଁରେ ସପ୍ତାହରେ ୩ ଥର ମହୁ ଲଗାନ୍ତୁ ।

ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲା ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟଶୃଙ୍ଖଳ କିପରି । ଆପଣ ଖାଦ୍ୟରେ ତଟକା ଫଳ, ସବୁଜ ପନିପରିବା ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ଖାଆନ୍ତୁ । ଭିଟାମିନ ସି ରେ ଭରପୁର ଓ କମ ଫ୍ୟାଟଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ।

ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ଚାହାଁନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ glowing skin
ପଢନ୍ତୁ ;

ବିଳମ୍ବରେ ରାତ୍ରିଭୋଜନ କରୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ସାଇଡ ଇଫେକ୍ଟ

Related posts

ଆପଣ ବି ମଦ୍ୟପାନ କରୁଛନ୍ତି କି ? ସାବଧାନ , ହୋଇପାରେ ଚର୍ମ କର୍କଟ

Krishna Kumar Manoj

ଆପଣ ଡାଏଟ କରୁଛନ୍ତି କି?ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଡାଏଟ ସମୟରେ ଭାତ ନାଁ ରୁଟି ଖାଇବେ

Krishna Kumar Manoj

ଥାଇରଏଡ଼୍‍ର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି କି? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଲକ୍ଷଣ ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More