ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର କଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରୋଷେଇ ଘର ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ

ଆଜିକାଲି ଲୋକ ମାନେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଉପରେ ବହୁତ ଭରସା କରୁଛନ୍ତି । ନୂଆ ଘର ବନେଇବାକୁ ହଉ କି ଘରର ମରାମତି କରିବାକୁ ହଉ ,ସବୁ କିଛି ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ହୋଇ ଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର କଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରୋଷେଇ ଘର କୁ ଦକ୍ଷିଣ -ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ବନେଇବା ଦରକାର । କାରଣ ଏହି ଦିଗରେ ବନେଇବା ଦ୍ଵାରା ଶୁଭ ହୋଇ ଥାଏ ।ଯଦି ଏହି ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର କରି ନ ପାରିଲେ ତେବେ ଆପଣ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ମଧ୍ୟ ବନେଇ ପାରିବେ । ଦକ୍ଷିଣ -ପଶ୍ଚିମ  ଓ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର କରିବାକୁ ଅଶୁଭ ମାନା ଯାଏ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରୋଷେଇ ଘରେ ଖାଇବା ଓ ବନେଇବା ପାଇଁ ଆମେ କିଛି ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରି ଥାଉ । ସେ ଜିନିଷ ସବୁକୁ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ । ରୋଷେଇ ଘରେ ପିଇବା ପାଣି ବେଶିନ  ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ ।  ଫ୍ରିଜକୁ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଶାନ୍ତି ରହିଥାଏ ।

ରୋଷେଇ ଘରେ ଚୁଲା ଓ ପାଣିକୁ ଠିକ ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଓ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଯଥେଷ୍ଟ ଦୂରତା ରଖନ୍ତୁ । ଏହି ଜାଗାରେ  ଭାଙ୍ଗି ଯାଇ ଥିବା ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।ଯଦି ଆପଣ ଘରେ ଡାଇନିଙ୍ଗ ଅଲଗା ବନେଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହାକୁ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ତିଆରି କରନ୍ତୁ ।

ଡାଇନିଙ୍ଗକୁ କେବେବି ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ଵାରା ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହାକୁ ଅଶୁଭ ମାନା ଯାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଧନ ହାନି ହୋଇ ଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଲୀଲାବତୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଅମିତାଭ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅବନ୍ନତି

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରୋଷେଇ ଘର କୁ ଦକ୍ଷିଣ -ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ବନେଇବା ଦରକାର - 4.6

91%

ଦକ୍ଷିଣ -ପଶ୍ଚିମ  ଓ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର କରିବାକୁ ଅଶୁଭ ମାନା ଯାଏ । - 4.4

88%
4.5/5

Very Good!

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର କଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ଆଜିକାଲି ଲୋକ ମାନେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଉପରେ ବହୁତ ଭରସା କରୁଛନ୍ତି । ନୂଆ ଘର ବନେଇବାକୁ ହଉ କି ଘରର ମରାମତି କରିବାକୁ ହଉ ,ସବୁ କିଛି ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ହୋଇ ଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର କଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ।

No Votes Yet

You're not rated yet