SPORTS

ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଐତିହାସିକ ରୌପ୍ୟ ,ରୌପ୍ୟ ଜିତିବାରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ

sindhu

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଚାଲିଥିବା ୧୮ତମ ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସରେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ରହିଛି । ପାଖାପାଖି ୪୧ଟି ପଦକ ସହ ଭାରତ ପଦକ ତାଲିକାରେ ୯ମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଏହାସହ ଭାରତ ପଦକ ତାଲିକାରେ ୮ ଟି ଗୋଲ୍ଡ, ୧୪ଟି ସିଲଭର ଏବଂ ୨୦ ଟି ବ୍ରୋଞ୍ଚପଦକ ଆସିଛି।

ଭାରତ ବ୍ୟାଡ଼ମିଣ୍ଟନ ଇଭେଣ୍ଟରେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ଙ୍କ ଠାରୁ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଆଶା କରୁଥିଲା । ମାତ୍ର ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଐତିହାସିକ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ମିଳିଛି। ତେବେ ଏସୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଏକକ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍‌ରେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିତିବାରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ନିଜ ଜାଜ୍ଜୁଲ୍ୟମାନ ଖେଳ ଜୀବନରେ ସିନ୍ଧୁ ଆଉ ଏକ ଫର୍ଦ ଯୋଡ଼ିବା ସହ ଇତିହାସ ରଚିଛନ୍ତି।

sindhu

ସିନ୍ଧୁ ଓ ବିଶ୍ୱ ମାନ୍ୟତାର ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଚାଇନିଜ୍‌ ତାଇପେର ତାଇ ଜୁ ଇଙ୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇନାଲ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଇଙ୍ଗ୍‌ ୨୧-୧୩, ୧୬-୨୧ରେ ବାଜି ମାରି ନେଇଥିଲେ। ମ୍ୟାଚ୍‌ ମାତ୍ର ୩୪ ମିନିଟ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ଗୋଲ୍ଡକୋଷ୍ଟ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା, ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍‌ ପରେ ସିନ୍ଧୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ କୌଣସି ବଡ଼ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଫାଇନାଲରେ ହାରିଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ;୧୦୦ କୋଟି କ୍ଲବରେ ସାମିଲ ହେଲା ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ‘ଗୋଲ୍ଡ’

Related posts

ପର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ: ଭାରତ ୧୪୬ ରନରେ ପରାସ୍ତ

ENO Beuro

ଏସିଆ କପ: ଆଜି ବାଂଲାଦେଶକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ

ENO Beuro

ନିଦାହାସ ଟ୍ରଫି : ଭାରତ – ବାଂଲାଦେଶ ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା

ENO Beuro

Leave a Comment