POLITICALS

ବାପା ମା’ଙ୍କ ଆଗରେ ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପନା କଲେ ନିର୍ମଳା ସିତାରମଣ

Untitled 1

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାଳର ପ୍ରଥମ ବଜେଟ୍ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ୍  ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି ।  ସୀତାରମଣ୍ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଯେ ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୧୯୭୦ ମସିହାରେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ   ମଧ୍ୟ ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ସେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ ଏବଂ ଅର୍ଥବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ହିଁ ଥିଲା । ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ୍ ଆଜି ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲାସମୟରେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ତାଙ୍କ ପିତା ନାରାୟଣନ୍ ସୀତାରମଣ ଓ ମା ସାବିତ୍ରୀ ସୀତାରମଣ।

ତେଣୁ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣଙ୍କ ଲାଗି ଏକ ଐତିହାସିକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ। ଏଭଳି ଏକ ବିରଳ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ଅନୁଭବ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ମଳାଙ୍କ ବାପା ଓ ମା’ ସଂସଦରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଝିଅର ପ୍ରଥମ ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପନକୁ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ । ନିର୍ମଳାଙ୍କ ବାପା ଭାରତୀୟ ରେଳର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ କର୍ମଚାରୀ ଓ ସେ ତାମିଲନାଡୁର ବାସିନ୍ଦା।
ପଢନ୍ତୁ: ଏଣିକି ‘ଆଧାର’ କାର୍ଡରେ କରିହେବ ଆୟକର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଲ୍‌

Related posts

ପାଟକୁରାରେ ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡ଼ିର ସମରସଜ୍ଜା

Ratnamani Moharana

ଜଗନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଆଦେଶରେ ଭଙ୍ଗା ହେଲା ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁଙ୍କ ଭବ୍ୟ କୋଠା ‘ପ୍ରଜା ବେଦିକା’

Ratnamani Moharana

ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କାର ପରେ ବିଧାନସଭାରେ କେଉଁଠି ବସିବେ ଦାମ?

ENO Beuro

Leave a Comment