EnewsOdia.Com

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଡିଲ ଫାଇନାଲ, ସରକାର ଗଢ଼ିବ ଶିବସେନା

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଡିଲ ଫାଇନାଲ । ସରକାର ଗଢ଼ିବ ଶିବସେନା । ସାମିଲ ହେବ ଏନସିପି । ବାହ୍ୟ ସମର୍ଥନ ଦେବ କଂଗ୍ରେସ । ଶିବସେନା ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ହୋଇପାରନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ସେହିପରି ଏନସିପିର ଅଜିତ ପାୱାର ହୋଇପାରନ୍ତି ଅଜିତ ପାୱାର । ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ-ସୋନିଆଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫୋନରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇଛି ଡିଲ । ସୋନିଆଙ୍କ ସହ କଂଗ୍ରେସର ବଡ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପରଠୁ କିଏ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଢ଼ିବ ତାକୁ ନେଇ ଘଡିକେ ଘୋଡା ଛୁଟୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେଙ୍କ ସହ ବରିଷ୍ଠ ଶିବସେନା ନେତା ରାଜଭବନ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିଛନ୍ତି । ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଦାବି ଜଣାଇବେ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ ।

ଆଜି ଦିନ ତମାମ ଶିବସେନା, ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଚାଲିଥିଲା ଉଦ୍ୟମ । ଅନ୍ୟପଟେ ବିଜେପି କହିଛି ଶିବସେନା ହାତ ଛାଡିବା ଆମ ପାଇଁ ଶୁଭଙ୍କର । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସାଂସଦ ତଥା ମୁଖପାତ୍ର ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ଅସୁସ୍ଥ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଲୀଲାବତୀ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ୨୮୮ ଆସନ ବିଶିଷ୍ଟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେପି ୧୦୫, ଶିବସେନା ୫୬, ଏନସିପି ୫୪ ଓ କଂଗ୍ରେସ ୪୪ଟି ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଶିବସେନା, ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସର ୧୫୪ ସଦସ୍ୟ ଥିବାରୁ ଏହା ମ୍ୟାଜିକ ନମ୍ବର ୧୪୫କୁ ପାର କରୁଛି।

ପଢନ୍ତୁ: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱେସୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରାଷ୍ଟ୍ରଦ୍ରୋହ ମକଦ୍ଦମା ରୁଜ୍ଜୁ ଦାବି

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ନୂଆ ରୂପ

Ratnamani Maharana

କରୋନାକୁ ନେଇ ହେଉଥିବା ଅପପ୍ରଚାରରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ: ମୋଦି

Ratnamani Maharana

‘ଓଡିଶା ମୋ ପରିବାର’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

Ratnamani Maharana

ଲୋକଙ୍କ ସହ ଧାଡ଼ିରେ ଛିଡ଼ାହୋଇ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭାତ ଡାଲମା ଖାଇଲେ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡିଆନ

Ratnamani Maharana

ଆସିଲା ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ତାଲିକା, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କର ଅଛି କେତେ ସମ୍ପତ୍ତି

Ratnamani Maharana

ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ ୨୦୨୦-୨୧ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବଜେଟ୍

Ratnamani Maharana