• Home
  • SPORTS
  • ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ ମାମଲା : ସ୍ମିଥ୍‌, ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କୁ ୧୨ ମାସ ଏବଂ ବାନକ୍ରାଫ୍ଟଙ୍କୁ ୯ ମାସ ବାସନ୍ଦ
SPORTS

ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ ମାମଲା : ସ୍ମିଥ୍‌, ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କୁ ୧୨ ମାସ ଏବଂ ବାନକ୍ରାଫ୍ଟଙ୍କୁ ୯ ମାସ ବାସନ୍ଦ

ଆଇପିଏଲ-୧୧ ତମ ସଂସ୍କରଣରୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି

ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ ମାମଲାରେ କ୍ରିକେଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ (ସିଏ) ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭେନ ସ୍ମିଥ୍‌ ଓ ଉପଅଧିନାୟକ ଦେଭିଡ଼ ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କୁ ୧୨ ମାସ ପାଇଁ ବାସନ୍ଦ କରିଛି । ସେହିପରି ଯୁବ ଓପନର କାମେରନ ବାନକ୍ରାଫ୍ଟଙ୍କୁ ୯ ମାସ ପାଇଁ ବାସନ୍ଦ ହେବାକୁ ପହିଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ ଘରୋଇ ଓ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ ।

ବାସନ୍ଦାଦେଶ ଅନୁସାରେ କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିୟର ମଧ୍ୟରେ ଓ୍ବାର୍ନର ଆଉ କେବେ ବି ଅଧିନାୟକ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ସ୍ମିଥ୍‌ ୧୨ ମାସ ପରେ ପୁଣି ନେତୃତ୍ଵ ନେଇ ପାରିବେ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଟେଷ୍ଟରେ ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ କରିବା ୩ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି ।

ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ସ୍ମିଥ୍‌ ଓ କାମେରନ ବାନକ୍ରାଫ୍ଟଙ୍କୁ ଆଇସିସି ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରୁ ବାସନ୍ଦ କରିବା ସହ ମ୍ୟାଚ ଫି କଟାଜାଇଥିଲା । ଏବେ କ୍ରିକେଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଟାନ ଗ୍ରହଣ କରି ମୁଣ୍ଡରୁ ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ କାଲଙ୍କା ପୋଛିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି ।

ଓ୍ବାର୍ନର ଏହି ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ସୂତ୍ରଧର ଥିଲେ । ଅଧିନାୟକ ସ୍ମିଥ୍‌ ସବୁ କିଛି ଜାଣି ମଧ୍ୟ କୌଣସି ବି କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଟାନ ନେଇ ନ ଥିଲେ । ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଠାରୁ ଟିପ୍ସ ପାଇ ବାନକ୍ରାଫ୍ଟ ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ କରିଥିଲେ । ସିଏ ଦ୍ଵାରା ବାସନ୍ଦ ହେବା ପରେ ସ୍ମିଥ୍‌ ଓ ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଅଙ୍କୁଶ ଲାଗିଛି । ଆଇପିଏଲ-୧୧ ତମ ସଂସ୍କରଣରୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି ।

ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ ମାମଲା : ସ୍ମିଥ୍‌, ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କୁ ୧୨ ମାସ ଏବଂ ବାନକ୍ରାଫ୍ଟଙ୍କୁ ୯ ମାସ ବାସନ୍ଦ News 3

ପଢନ୍ତୁ ;

ତମ୍ବା ମୁଦି, ଚୁଡ଼ି କିମ୍ବା ବ୍ରେସ୍‌ଲେଟ୍‌ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ମିଳିବ ଅନେକ ଫାଇଦା!

Related posts

ଚାଇନା ଓପନ ସିରିଜ ରେ ଭାରତର ସମସ୍ତ ଆଶା ଏବେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁଙ୍କ ଉପରେ

Krishna Kumar Manoj

ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଖେଳିବେ ସେହ୍ବାଗଙ୍କ ଭଣଜା

Krishna Kumar Manoj

ବିଶ୍ଵକପ୍ ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ ର ସମୟ ର ବିବରଣୀ

Krishna Kumar Manoj

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More