LIFESTYLE

ଜୀବନରେ ଖୁସି ରହିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ ?

ଖୁସି ରହିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷର ଜୀବନରେ କିଛି ନା କିଛି ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲିର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନ ଏବଂ କାମର ଚାପ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ବିନା ଖୁସିରେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । କାମର ଚାପରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଭଲ ସମୟ ଦେଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଏମିତି କିଛି ଉପାୟ ରହିଛି ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ଖୁସି କରି ପାରିବେ ।

ଖୁସି ରହିବା ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ :-

  • ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଖାସ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଯେଉଁ କୋଣକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ସେହି କୋଣର ବିପରିତୀ କୋଣକୁ ୪ ପାଦ ଚାଲନ୍ତୁ, ତାପରେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବାହାରନ୍ତୁ । ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ୱରା ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ସଫଳ ହେବ ।
  • ସକାଳୁ ଉଠି ପ୍ରଥମେ ଦୁଇ ପାପୁଲିକୁ ଏକାଠି ଯୋଡି ଦେଖନ୍ତୁ, ତାପରେ ସେହି ପାପୁଲିକୁ ୩ଥର ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏବଂ ପଲଙ୍କରୁ ଉଠି ଚଟାଣରେ ପାଦ ରଖି ଧରିତ୍ରୀ ମାତାଙ୍କ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଦିନଟି ଭଲରେ ଭଲରେ କଟିଥାଏ ।
  • ସୂର୍ଯ୍ୟଦୟୋ ହେଲା ପରେ ମୁଣ୍ଡ ଧୋଇ ଗାଧୋଇ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଯପ କରନ୍ତୁ । ଏବଂ ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ୩ଥର ‘ଓଁ’ ଯପ କରନ୍ତୁ । ଯପ କରିବା ସମୟରେ ହାତ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ପୁଣି ୧୨ ଥର ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଯପନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଧିରେ ଦିରେ ବୃଦ୍ଧି ବିକାଶ ହେବା ସହ ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ ।
  • ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନକୁ ଦେଖିବାର ଶୈଳୀ ହିଁ ବଦଳି ଯାଇଥାଏ । ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ଗୀତ ଶୁଣିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିବା ସହ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଜାତ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଯୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ଯୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ପୁରା ଦିନ ଭଲରେ କଟିବା ସହ ଆପଣ ସୁସ୍ଥ ମନରେ କାମ କରି ପାରିବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;  ସକାଳୁ ତେଜପତ୍ର ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

 

Related posts

ଯୁବାବସ୍ଥାରୁ ନିୟମିତ ଭାବେ “ସେଓ” ଖାଇଲେ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫିଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

ହୃଦରୋଗ ଜନିତ ରୋଗରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିଥାଏ ପଣସ!

ENO Beuro

ଘରକାମରେ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକମାନଙ୍କୁ ପୁରୁଷମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ, ଏହାଦ୍ୱାରା କ’ଣ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More