LIFESTYLE

ଜୀବନରେ ଖୁସି ରହିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ ?

ଖୁସି ରହିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷର ଜୀବନରେ କିଛି ନା କିଛି ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲିର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନ ଏବଂ କାମର ଚାପ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ବିନା ଖୁସିରେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । କାମର ଚାପରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଭଲ ସମୟ ଦେଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଏମିତି କିଛି ଉପାୟ ରହିଛି ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ଖୁସି କରି ପାରିବେ ।

ଖୁସି ରହିବା ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ :-

  • ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଖାସ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଯେଉଁ କୋଣକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ସେହି କୋଣର ବିପରିତୀ କୋଣକୁ ୪ ପାଦ ଚାଲନ୍ତୁ, ତାପରେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବାହାରନ୍ତୁ । ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ୱରା ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ସଫଳ ହେବ ।
  • ସକାଳୁ ଉଠି ପ୍ରଥମେ ଦୁଇ ପାପୁଲିକୁ ଏକାଠି ଯୋଡି ଦେଖନ୍ତୁ, ତାପରେ ସେହି ପାପୁଲିକୁ ୩ଥର ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏବଂ ପଲଙ୍କରୁ ଉଠି ଚଟାଣରେ ପାଦ ରଖି ଧରିତ୍ରୀ ମାତାଙ୍କ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଦିନଟି ଭଲରେ ଭଲରେ କଟିଥାଏ ।
  • ସୂର୍ଯ୍ୟଦୟୋ ହେଲା ପରେ ମୁଣ୍ଡ ଧୋଇ ଗାଧୋଇ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଯପ କରନ୍ତୁ । ଏବଂ ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ୩ଥର ‘ଓଁ’ ଯପ କରନ୍ତୁ । ଯପ କରିବା ସମୟରେ ହାତ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ପୁଣି ୧୨ ଥର ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଯପନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଧିରେ ଦିରେ ବୃଦ୍ଧି ବିକାଶ ହେବା ସହ ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ ।
  • ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନକୁ ଦେଖିବାର ଶୈଳୀ ହିଁ ବଦଳି ଯାଇଥାଏ । ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ଗୀତ ଶୁଣିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିବା ସହ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଜାତ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଯୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ଯୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ପୁରା ଦିନ ଭଲରେ କଟିବା ସହ ଆପଣ ସୁସ୍ଥ ମନରେ କାମ କରି ପାରିବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;  ସକାଳୁ ତେଜପତ୍ର ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

 

Related posts

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ଲୁଣ ପାଣିରେ ଗାଧୋଇଲେ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଶରୀରର ଅନେକ ସମସ୍ୟା!

ENO Beuro

କେଉଁ ଖାଦ୍ୟ ଗରମ କରି ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

କେଉଁ ସବୁ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରେ ଆଖୁରସ ଜାଣନ୍ତୁ?

ENO Beuro

Leave a Comment