EnewsOdia.Com

ହେୟାର୍‌ ଡ୍ରାୟର୍‌ କେଶ ଶୁଖାଇବା ସହ କରିଥାଏ ଏହି ସବୁ କାମ

ଆମକୁ ଯଦି ବାହାରକୁ ଯିବାର ଅଛି, ଆଉ କେଶ ଓଦା ଅଛି, ତେବେ ଖୋଜା ପଡେ ହେୟାର୍‌ ଡ୍ରାୟର୍‌ । ଏହାକୁ ମୁଖ୍ୟତଃ କେଶ ଶୁଖାଇବା  ଲାଗି   ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହେୟାର୍‌ ଡ୍ରାୟର୍‌ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି, ତାହାଲେ ଏହା କେବଳ କେଶ ଶୁଖାଇବା କାମ କରିଥାଏ ବୋଲି ଭାବୁଥିବେ। ଆପଣ ଯଦି ଏହା ଭାବୁଛନ୍ତି ତାହାଲେ ଆପଣ ଆହୁରି ବହୁତ କଥା ଜାଣି ନାହାନ୍ତି।

ହେୟାର୍‌ ଡ୍ରାୟର୍‌ କେବଳ ଚୁଟି ଶୁଖାଇବା କାମ ନୁହେଁ, ଆହାରି ଅନେକ କାମ ମଧ୍ୟ  କରିଥାଏ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଅନେକ କାମ ସହଜ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥାଏ। ତେବେ ପଢ଼ନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଚୁଟି ଶୁଖାଇ ସୁନ୍ଦର କରିବା ସହ ଆଉ କେଉଁ କେଉଁ କାମ କରିଥାଏ।

ଷ୍ଟିକର୍‌ ଛଡ଼ାବାରେ ଯାହାଯ୍ୟ କରେ

ଘରେ ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ସବୁଆଡ଼େ ଷ୍ଟିକର୍‌ ଇତ୍ୟାଦି ଲଗାଥାନ୍ତି। ତାହା ଫ୍ରିଜ୍‌ ହେଉ ବା ଘରର କବାଟ ସବୁଆଡ଼େ ପିଲାମାନେ ଖେଳିଲା ବେଳେ ଷ୍ଟିକର୍‌ ଲଗାଇ ଦେଇଥାନ୍ତି। ଏହାକୁ ଆପଣ ଛଡ଼ାଇଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାହାର ଅଠା ରହିଯାଇଥାଏ। ଆଉ ଏହା ଖରାପ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଥାଏ।

ତେବେ ଆପଣ ଏହିଠାରେ ହେୟାର୍‌ ଡ୍ରାୟର୍‌ ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା  ଘରେ ଲାଗିଥିବା ଷ୍ଟିକର୍‌ ଛଡ଼ାଇ ପାରିବେ। ଡ୍ରାୟର୍‌କୁ ମିଡିୟମ୍‌ରେ ରଖି ଆପଣ ଷ୍ଟିକର୍‌ ଉପରେ କିଛି ସମୟ ରଖିଲା ପରେ ଷ୍ଟିକର୍‌  ସହଜରେ ଛାଡ଼ି ଯିବ।

ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ ବୋର୍ଡ ସଫା କରେ

ଯଦି ଆପଣ କାମ କଲାବେଳେ ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ କି ବୋର୍ଡ ପରେ କିଛି ପଡ଼ି ଯାଉଛି, ଆଉ ତାହା ସଫା କରିବା କଷ୍ଟ ହେଉଛି ତାହାଲେ ଆପଣ ହେୟାର୍‌ ଡ୍ରାୟର୍‌ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ। ପାଣି ଢାଳି ହେଇଥିଲେ ଆପଣ ଡ୍ରାୟର୍‌ରେ ଶୁଖାଇ ମଧ୍ୟ ପାରିବେ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ର କିଛି କ୍ଷତି ହେବ ନାହିଁ।

କପଡ଼ା ଆଇରନ୍‌ କରିଥାଏ

ଆପଣଙ୍କର ଆଇରନ୍‌ ଖରାପ ଅଛି ଆଉ ଆପଣଙ୍କୁ  ଶୀଘ୍ର କେଉଁ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାର ଅଛି, ତାହାଲେ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ହେୟାର୍‌ ଡ୍ରାୟର୍‌ର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ। ଆପଣ କପଡ଼ାକୁ ଟାଙ୍ଗି ତା ଉପରେ କିଛି ପାଣି ପକାନ୍ତୁ। ଏଥିରେ ଅଧିକା ପାଣି ପକାଇବେ ନାହିଁ। କେବଳ ପାଣି ସିଞ୍ଚନ କରିବେ। ତା ପରେ ଡ୍ରାୟର୍‌କୁ ଗରମ୍‌ କରି ପାଣିକୁ ଶୁଖାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହି ପରି କଲେ ପାଣି ଶୁଖିବା ପରେ ଆପେ ଆପେ କପଡ଼ା ଆଇରନ୍‌ ହେଲା ଭଳି ଲାଗିବ।

ସାର୍ଟରୁ ଲେବୁଲ୍‌ ହଟାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ

ନୂଆ ସାର୍ଟ କି ଡ୍ରେସ୍‌ ଆଣିଥିଲେ ସେଥିରେ ଲେବୁଲ୍‌ ଲାଗିଥାଏ। ଆଉ ଆମେ ତାହା ଛଡ଼ାଇ ପାରିନ ଥାଉ। ଏବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଛଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟସ୍ତ ନ ହୋଇ ହେୟାର୍‌ ଡ୍ରାୟର୍‌ର ସହାୟତା ନେଇ ପାରିବେ। ଆପଣ ଡ୍ରାୟର୍‌କୁ ଗରମ୍‌ କରି ଲେବୁଲ୍‌ ଉପରେ ମାରନ୍ତୁ। ଏହା କଲେ ଡ୍ରେସ୍‌ରେ ଲାଗିଥିବା ଲେବୁଲ୍‌ ସହଜରେ ଛାଡ଼ିଯିବ।

ପଢନ୍ତୁ: ଚଷମା ପିନ୍ଧିବାରୁ ମୁକ୍ତି ଚହୁଁଛନ୍ତି କି! ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶୀତଦିନେ ଅଣ୍ଡା ସେବନର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

Ratnamani Maharana

ଘରେ ସୋରିଷ ତେଲ ଅଛି ତ? ଏହି ୫ ସମସ୍ୟାକୁ ଚୁଟ୍‌କିରେ ସମାଧାନ କରନ୍ତୁ

Ratnamani Maharana

ଶରୀରରୁ ଷ୍ଟୋନ୍ , ଅନିୟମିତ ଗର୍ଭାବସ୍ଥା ଏବଂ ହୃଦରୋଗରୁ ମୁକ୍ତ କରେ ଏହି ମଞ୍ଜିର ଚୂର୍ଣ୍ଣ

Ratnamani Maharana

ଆପଣ ବି ଅଧିକ ଖଟା ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି କି? ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ

Ratnamani Maharana

ଅନେକ ରୋଗର ମହୋଷଧୀ ଏହି ଗଛର ପତ୍ର

Ratnamani Maharana

କେଶ ଝଡ଼ିବାରୁ ମୁକ୍ତି ଦିଏ ଏହି ତେଲ

Ratnamani Maharana