Bollywood

ଏକଦା ସୋନପରି ବନି ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ କରୁଥିବା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବେ କି କାମ କରୁଛନ୍ତି ?

ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମନେଥିବ ଷ୍ଟାରପ୍ଲୁସ ରେ ଆସୁଥିବା ଧାରାବାହିକ ସୋନପରି ବିଷୟରେ, ସୋନପରି ପିଲା ଙ୍କ ସହ ବଡମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଖୁବ ପସନ୍ଦର ଧାରାବାହିକ ଥିଲା । ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ଏହାର ପ୍ରଥମ ଏପିସୋଡ ଆସିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏମିତି ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଲା ଯେ ୨୦୦୪ ପର୍ଜ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଧାରାବାହିକଟି ଚାଲିଥିଲା ।

ଏହି ଧାରାବାହିକ ରେ ସୋନପରିର ହସ, କଥା ଓ ବ୍ୟବହାର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲଲାଗୁଥିଲା । କାରଣ ସୋନପରି ଏଥିରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ବିପଦ ସମୟରେ ସାହାଜ୍ୟ କରୁଥିଲା । ଆଜି ବି ଆପଣଙ୍କୁ ମନେଥିବ କେମିତି ସୋନପରି ଏଥିରେ “ଇତୁ ବିତ୍ତୁ ଜିନ ପତୁତା” କହିକି ଗାୟବ ହେଇଯାଉଥିଲା । ପରି ସହ ପିଲାମାନେ ଏକ ଅଲଗା ଯାଦୁର ଦୁନିଆରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଉଥିଲେ ।

କଣ ଆପଣମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହି ଧାରାବାହିକ ରେ ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା କଳାକାର ଜଣଙ୍କ ଏବେ କୌଠି ଓ କଣ କରୁଛନ୍ତି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ।

ସୋନା ଆଣ୍ଟିଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ନାୟିକାଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ହଉଛି ମୃଣାଲ କୁଲକର୍ଣୀ । ମୃଣାଲଙ୍କ ମାତା ପିତା ପୁନେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ପ୍ରଫେସର ଥିଲେ ଏବୋଂ ମୃଣାଲ  ମଧ୍ୟ ଏହିଠାରୁ ନିଜର ମାସ୍ଟର ଡିଗ୍ରୀ କରିଥିଲେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଜାଣିକରି ବିଶ୍ଵାସ ହବନି କି ଯେତେବେଳେ ସୋନପରି ଧାରାବାହିକର ଶୁଟିଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ତାଙ୍କୁ ସେତେବେଳେ  ୩୧ ବର୍ଷ ହେଇଥିଲା । ମୃଣାଲ ନିଜର ଅଭିନୟ ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ଏକ ମରାଠୀ ଟିବି ଧାରାବାହିକ “ସ୍ଵାମୀ” ରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେ ମରାଠୀ ଓ ହିନ୍ଦୀ ଉଭୟ ଧାରାବାହିକ ରେ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

ତାଙ୍କର କେବେବି ଅଭିନୟ ପ୍ରତି ରୁଚି ନଥିଲା । କାରଣ ସେ ଫିଲୋସୋଫି ରେ ଡକ୍ଟର ଡିଗ୍ରୀ କରିବାକୁ ଭାବିଥିଲେ ଓ ସେଥିପାଇଁ ଅଭିନୟ ପ୍ରତି ଏତେ ରୁଚି ରଖୁନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଲଗାତାର ଅଭିନୟ ଅଫର ଆସିବାରୁ ସେ ୧୯୯୪ ରେ ଏହାକୁ ନିଜର କେରିୟାର ବନେଇଲେ ଓ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମନ ଲଗେଇକି କାମ କଲେ ।

ସେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ କେରିୟାରରେ ବହୁତ ୟତିହାସିକ ଚରିତ୍ର କରିଛନ୍ତି, ଯେମିତିକି ଦ୍ରୌପଦୀ, ଅହଲ୍ୟା ଏବୋଂ ରାମାବାଇ ଇତ୍ୟାଦି ।  ନିଜର ସାଙ୍ଗ ରୁଚିର କୁଳକରଣୀଙ୍କୁ ବିବାହ କଲାପରେ ସେ କିଛିଦିନ ପାଇଁ ଅଭିନୟ ଜୀବନରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ପୁଣି ସେ ବିଭିର୍ଣ୍ଣ ଧାରାବାହିକ ଓ ସିନେମାରେ ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି ।

ଏକଦା ସୋନପରି ବନି ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ କରୁଥିବା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବେ କି କାମ କରୁଛନ୍ତି ?  ଏକଦା ସୋନପରି ବନି ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ କରୁଥିବା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବେ କି କାମ କରୁଛନ୍ତି ?

ଓଡିଆ ନୂଆ ସିନେମା ମା ଧାମରାଇ

Related posts

A Biopic Is Coming Soon On India Women’s Cricket Star Jhulan Goswami

Krishna Kumar Manoj

Salman Khan Will Again Share Screen Space With Jacqueline Fernandez

Krishna Kumar Manoj

Makers Released Two Posters Of The Film Veere Di Wedding

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More