• Home
  • News
  • ମଝି ଆକାଶରେ ୨୦ ମିନିଟ୍‌ର ଆତଙ୍କ : ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ଯୋଗୁ ବଞ୍ଚିଲା ୧୪୮ ଜୀବନ
News

ମଝି ଆକାଶରେ ୨୦ ମିନିଟ୍‌ର ଆତଙ୍କ : ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ଯୋଗୁ ବଞ୍ଚିଲା ୧୪୮ ଜୀବନ

ପୋଡିଗଲା ବିମାନର ବାମପାର୍ଶ୍ଵ ଇଞ୍ଜିନ

ନ୍ୟୁୟର୍କରୁ ଡେଲାସ୍‌ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ସାଉଥ୍‌ଓ୍ବେଷ୍ଟ ଏୟାର ଲାଇନ୍ସର ଏକ ବିମାନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ସାହସିକତା ଯୋଗୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ବିମାନର ଇଞ୍ଜିନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବା ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତ ୧୪୮ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଆତଙ୍କରେ ଥରହର ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ବିମାନଟି ୨୦ ମିନିଟ୍‌ ପରେ ଫିଲାଡେଲଫିଆରେ ଜରୁରୀ ଅବତରଣ କରିବା ପରେ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ବିସ୍ଫୋରଣ ପୂର୍ବରୁ ଉଡ଼ନ୍ତା ବିମାନର ଏକ ଝରକା ଭାଙ୍ଗି ଯିବାରୁ ମହିଳା ଯାତ୍ରୀ ବାହାରକୁ ଟାଣି ହୋଇଯିବା ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଯାତ୍ରୀମାନେ ଉକ୍ତ ଭଙ୍ଗା ଝରକାକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ଇଞ୍ଜିନରେ ହଠାତ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା ।

ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ଅନ୍ୟ ୭ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡି ଛି। ବିମାନଟି ଉଡିବାର ମାତ୍ର ୨୦ ମିନିଟ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମଝି ଆକାଶରେ ୩୨ ହଜାର ଫୁଟ ଉପରେ ଏହାର ଇଞ୍ଜିନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଥିବା ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ବିମାନଟିକୁ ଫିଲାଡେଲଫିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

ମଝି ଆକାଶରେ ୨୦ ମିନିଟ୍‌ର ଆତଙ୍କ : ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ଯୋଗୁ ବଞ୍ଚିଲା ୧୪୮ ଜୀବନ airline

ପଢନ୍ତୁ ;

ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ଝିଅକୁ ବଳାତ୍କାର କଲା ବାପା

Related posts

ହନିପ୍ରୀତ ଇନସାନ ସମସ୍ତଙ୍କ ନିରବତାକୁ ଭଙ୍ଗ କରିଛନ୍ତି, କରିପାରନ୍ତି ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

Krishna Kumar Manoj

ମାଲକାନଗିରି ମୁନସା ଗାଁରୁ ଉଦ୍ଧାର କୁମ୍ଭୀର ଗଲା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଜଳ ଭଣ୍ଡାରକୁ

Krishna Kumar Manoj

ଶଶି ଥରୁରଙ୍କ ଅଫିସରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More