News

ମଝି ଆକାଶରେ ୨୦ ମିନିଟ୍‌ର ଆତଙ୍କ : ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ଯୋଗୁ ବଞ୍ଚିଲା ୧୪୮ ଜୀବନ

ପୋଡିଗଲା ବିମାନର ବାମପାର୍ଶ୍ଵ ଇଞ୍ଜିନ

ନ୍ୟୁୟର୍କରୁ ଡେଲାସ୍‌ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ସାଉଥ୍‌ଓ୍ବେଷ୍ଟ ଏୟାର ଲାଇନ୍ସର ଏକ ବିମାନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ସାହସିକତା ଯୋଗୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ବିମାନର ଇଞ୍ଜିନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବା ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତ ୧୪୮ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଆତଙ୍କରେ ଥରହର ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ବିମାନଟି ୨୦ ମିନିଟ୍‌ ପରେ ଫିଲାଡେଲଫିଆରେ ଜରୁରୀ ଅବତରଣ କରିବା ପରେ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ବିସ୍ଫୋରଣ ପୂର୍ବରୁ ଉଡ଼ନ୍ତା ବିମାନର ଏକ ଝରକା ଭାଙ୍ଗି ଯିବାରୁ ମହିଳା ଯାତ୍ରୀ ବାହାରକୁ ଟାଣି ହୋଇଯିବା ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଯାତ୍ରୀମାନେ ଉକ୍ତ ଭଙ୍ଗା ଝରକାକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ଇଞ୍ଜିନରେ ହଠାତ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା ।

ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ଅନ୍ୟ ୭ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡି ଛି। ବିମାନଟି ଉଡିବାର ମାତ୍ର ୨୦ ମିନିଟ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମଝି ଆକାଶରେ ୩୨ ହଜାର ଫୁଟ ଉପରେ ଏହାର ଇଞ୍ଜିନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଥିବା ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ବିମାନଟିକୁ ଫିଲାଡେଲଫିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

ମଝି ଆକାଶରେ ୨୦ ମିନିଟ୍‌ର ଆତଙ୍କ : ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ଯୋଗୁ ବଞ୍ଚିଲା ୧୪୮ ଜୀବନ airline

ପଢନ୍ତୁ ;

ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ଝିଅକୁ ବଳାତ୍କାର କଲା ବାପା

Related posts

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରା

Krishna Kumar Manoj

ଅଢେଇ ଟଙ୍କା କମିଲା ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର

Krishna Kumar Manoj

ବହୁ ଦିନର ବାଦ ବିବାଦ ପରେ ଶେଷରେ ହାରିଗଲା ଓଡ଼ିଶା, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ ମିଳିଲା ଜିଆଇ ଟାଗ୍

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More