POLITICALS

ସଚିବାଳୟରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି ବୈଠକ

Untitled 1

ରାଜ୍ୟ ସଚିବାଳୟରେ ବସିଛି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି  ବୈଠକ। ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରୁଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ଓ ପରିଚାଳନା ନେଇ ବୈଠକରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଛି। ବିଶେଷ କରି ବାତ୍ୟା ଫନି ଜନିତ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ, ରିଲିଫ ଓ ଥଇଥାନ ନେଇ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ବନ୍ୟା ବିପତ୍ତି ଆଟଲାସ ଉନ୍ମୋଚନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Cm
Cm

ଓଡିଶାର ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଅଂଚଳ ଚିହ୍ନଟ କଲା ଇସ୍ରୋ । ଓସଡମା ଏବଂ ଇସ୍ରୋର ନ୍ୟାସନାଲ ରିମୋଟ ସୋନସିଂ ସେଂଟର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଆଟଲାସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ଆଜି ରାଜ୍ୟ ସଚିବାଳୟରେ ଏହାକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଓଡିଶାରେ ଏକ ନିୟମିତ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଭାବେ ବନ୍ୟା ପ୍ରତିବର୍ଷ ଅନେକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରୁଛି । ଏହି ଆଟଲାସ ଦ୍ୱାରା ରାଜ୍ୟର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିପତି ଅଂଚଳଗୁଡିକୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଯୋଜନା ଓ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରାଯାଇ ପାରିବ ।

ପଢନ୍ତୁ: ଏବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ସ୍କୁଲ ଯାତାୟାତ ଖର୍ଚ୍ଚ

Related posts

ସି ବିଚ୍‌ରେ ଚାହା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

Ratnamani Moharana

ବିଧାନସଭାର ନୂଆ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ହେଲେ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ନାୟକ

Ratnamani Moharana

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ସରିଲା ସ୍ୱାମୀ ସରକାର

Ratnamani Moharana

Leave a Comment