News

ୱାଇଲଡ ଲାଇଫ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା: ଫେରିବନି ସୁନ୍ଦରୀ

tiger

ସାତକୋଶିଆରେ ରହିବ ସୁନ୍ଦରୀ। ଫେରିଯିବ ନାହିଁ ଏହି ବାଘୁଣୀ । ଏନେଇ ୱାଇଲ୍ଡ୍ ଲାଇଫ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ଗଣାମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଆଉ କେଉଁଠିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ କହିଛନ୍ତି । ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଏହା ଏକ ବଡ଼ ମିଶନ ଓ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଟେ । ଫଳରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାଇବା କଷ୍ଟକର । ବିକଳ୍ପ ଦିଗରୁ ଏହାକୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରାଯାଉଛି । ଏନେଇ ଯାହା ସମସ୍ୟା ଅଛି ତାହା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯିବ । ଏହା ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଯିବ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

tiger

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ,ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବାନ୍ଧବଗଡ଼ରୁ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ମାରିଦେବା ପରେ ଏହି ବାଘୁଣୀକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବି ଜୋର ଧରିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ;ଆଜି ପବିତ୍ର ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା,ସାରା ରାଜ୍ୟ ଉତ୍ସବମୁଖର

Related posts

ବାତ୍ୟା ଫନି କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଅନୁଧ୍ୟାନପରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ସହ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ଆଲୋଚନା

Ratnamani Moharana

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଗଲା ରାସ୍ତା,ଯାତାୟାତ ଠପ୍‍

ENO Beuro

ଆଜି ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ : ରାଜ୍ୟର ମଠମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତ-ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼, ପରିବେଶ ଉତ୍ସବମୁଖର

Ratnamani Moharana

Leave a Comment