News

ୱାଇଲଡ ଲାଇଫ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା: ଫେରିବନି ସୁନ୍ଦରୀ

tiger

ସାତକୋଶିଆରେ ରହିବ ସୁନ୍ଦରୀ। ଫେରିଯିବ ନାହିଁ ଏହି ବାଘୁଣୀ । ଏନେଇ ୱାଇଲ୍ଡ୍ ଲାଇଫ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ଗଣାମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଆଉ କେଉଁଠିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ କହିଛନ୍ତି । ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଏହା ଏକ ବଡ଼ ମିଶନ ଓ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଟେ । ଫଳରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାଇବା କଷ୍ଟକର । ବିକଳ୍ପ ଦିଗରୁ ଏହାକୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରାଯାଉଛି । ଏନେଇ ଯାହା ସମସ୍ୟା ଅଛି ତାହା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯିବ । ଏହା ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଯିବ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

tiger

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ,ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବାନ୍ଧବଗଡ଼ରୁ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ମାରିଦେବା ପରେ ଏହି ବାଘୁଣୀକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବି ଜୋର ଧରିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ;ଆଜି ପବିତ୍ର ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା,ସାରା ରାଜ୍ୟ ଉତ୍ସବମୁଖର

Related posts

ବାତ୍ୟା ‘ଫନି’ ପାଇଁ ଓଡିଶାକୁ ୩୪୧ କୋଟି ସହାୟତା ଦେଲା କେନ୍ଦ୍ର

Ratnamani Moharana

ଗୁର୍‌ମିତ ରାମ ରହିମ ସିଂହଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡାଦେଶ ଓ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା

ENO Beuro

ନବ ନିଯୁକ୍ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଧମକ: ଚାକିରିରେ ଯୋଗ ଦେବୁନି

Ratnamani Moharana

Leave a Comment