Loading...

ଉତ୍କଳ ମଣ୍ଡପରେ ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ୍‌ଙ୍କ ‘ସୁନୋ ଶ୍ରୀରାମ କାହାଣୀ’

ଉତ୍କଳ ମଣ୍ଡପରେ ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ୍‌ଙ୍କ  ‘ସୁନୋ ଶ୍ରୀରାମ କାହାଣୀ’

ଦୂରଦର୍ଶନରେ ସର୍ବାଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଧାରାବାହିକ ‘ରାମାୟଣ’ରେ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିଣିଥିବା ଅଭିନେତା ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ୍‌ ଆଜି ଓଡ଼ିଶାରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ‘ସୁନୋ ଶ୍ରୀରାମ କାହାଣୀ’ ଶ୍ରୀରାମ କଥାମୃତ।

ଦୂରଦର୍ଶନରେ ସର୍ବାଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଧାରାବାହିକ ‘ରାମାୟଣ’ରେ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିଣିଥିବା ଅଭିନେତା ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ୍‌ ଆଜି ଓଡ଼ିଶାରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ‘ସୁନୋ ଶ୍ରୀରାମ କାହାଣୀ’ ଶ୍ରୀରାମ କଥାମୃତ। ଚଉଦରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ନାମୀଦାମୀ କଳାକାର ଉତ୍କଳ ମଣ୍ଡପରେ ରାମାୟଣର ବିଭିନ୍ନ କଥାବସ୍ତୁକୁ ଅଭିନୟ, ସଂଗୀତ ଓ ଦୃଶ୍ୟ ଚିତ୍ରଣ ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।ସ୍ଥାନାଭାବ ଓ ବିଭନ୍ନ କାରଣରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଦେଖିପାରୁ ନଥିବା ଶ୍ରୀରାମ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୟ୍ୟୁଟୁବ୍‌, ଫେସବୁକ୍‌, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ସିଧାପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଥିଲା। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗଜପତି ମହାରାଜା ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କଟକ ସମେତ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରାଯାଉଛି।

Ratnamani Maharana

Shakespeare, in the beautiful garden, among the party. Some of the hall: in fact she was ever to.