News

ରାଜଧାନୀରୁ ମାଓ ନେତା ଗିରଫ!

ରାଜଧାନୀରୁ ମାଓବାଦୀ ଗିରଫ

ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ମାଓବାଦୀକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସିପିଆଇଏମ୍‌ଏଲ୍‌-ରେଡ୍‌ଷ୍ଟାର ମାଓ ନେତା ଅଲିକ୍‌ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀକୁ ପୁଲିସ୍‌ ଗିରଫ କରିଛି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରରେ ସେ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଭିନ୍ନ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଗ୍ରାମରେ ସାମିଲ ଥିଲେ।

୨୦୧୭ ମସିହା ଜାନୁଆରି ମାସରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୁଲିସ ତାଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲା। ସେ କଳିଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ହେବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୋଲକାତା ପୁଲିସ ତାଙ୍କୁ କାବୁ କରି ନେଇଥିଲେ। ପରେ ତାଙ୍କୁ କୋଲକାତା ପୁଲିସ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଗାଡିରେ ଧରି ଫେରି ଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଡିସିପି ଅନୁପ ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଭାନଗର୍‌ରେ ପାଓ୍ବାର ଗ୍ରୀଡ୍‌ ନିର୍ମାଣ ବିରୋଧରେ ଯେଉଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ହୋଇଥିଲା ତାହାର ମୁଖ୍ୟ ଥିଲେ ଅଲୀକ। ଅଲୀକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସିପିଆଇ(ଏମ୍‌ଏଲ୍‌) ସମର୍ଥକମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଇଟାପଥର ରଖି ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଶାସକ ଦଳର ଜଣେ ବିଧାୟକ ଭାଙ୍ଗି ଦେବାରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ ତୀବ୍ରତର ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ସିପିଆଇ ବିଧାୟକ ଶର୍ମିଷ୍ଠା ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବାରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଉଗ୍ର ରୂପ ନେଇଥିଲା। ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ବୋମା ଏବଂ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିଥିଲେ। ଏହାପରଠାରୁ ଅଲୀକ ଫେରାର ଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ; ହୃଦରୋଗ ଜନିତ ରୋଗରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିଥାଏ ପଣସ!

Related posts

କଳ୍ପନା ଛକରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା,୭ ଆହତ

ENO Beuro

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଫସିଲେ ଡ଼ାକ୍ତରାଣୀ

ENO Beuro

ମଝି ଆକାଶରେ ୨୦ ମିନିଟ୍‌ର ଆତଙ୍କ : ମହିଳା ପାଇଲଟଙ୍କ ଯୋଗୁ ବଞ୍ଚିଲା ୧୪୮ ଜୀବନ

ENO Beuro

2 comments

Leave a Comment