News

ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ:କାବୁଲରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ ୨୬ ମୃତ,୧୮ ଗୁରୁତର

ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ କାବୁଲଠାରେ ଆଜି ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି।

ଏଥିରେ ୨୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ୧୮ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶାସନ କହିଛି। କାବୁଲସ୍ଥିତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଏହି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି ବୋଲି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମୁଖପାତ୍ର ଓ୍ବାହିଦ୍‌ ମଜ୍‌ରୋହ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି।

ଆଫଗାନ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜଧାନୀ କାବୁଲରେ ଲୋକେ ନବରୋଜ(ଫାର୍ସି ଲୋକଙ୍କ ମୁତାବକ ଏହି ଦିନ ନୂତନ ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ) ଛୁଟି ପାଳନ କରୁଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଏକ ଜୋରଦାର ଧମାକା ହୋଇଥିଲା। ବିସ୍ଫୋରକ ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବୁଧବାର ହୋଇଥିବା କାବୁଲ ସହରରେ ପୁଣି ଥରେ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳକୁ ଆତଙ୍କୀ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ରାଜଧାନୀ କାବୁଲରେ ଫେବୃଆରୀ ୨୪ରେ ସିରିଏଲ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୨୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ନିକଟ କିଛି ଦିନରେ ତାଲିବାନ ଓ ଆଇଏସଆଇଏସ ପରି ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଆତଙ୍କୀ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ରହି ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଗତ ବର୍ଷ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପ୍ରାୟ ୧୭୦୦ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ;

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ରାଜ ବବର!

Related posts

ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରରେ ଜୀବନ ରକ୍ଷକ ଜେଟ୍‌ସ୍କି, ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ସଂସ୍ଥା ଡିଜି ବିନୟ ବେହେରା ଙ୍କ ସୂଚନା

ENO Beuro

ଆଜି ପାକିସ୍ତାନରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ

ENO Beuro

ଜିଓ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଫର ବିଷୟରେ

Ratnamani Moharana

1 comment

Leave a Comment