Loading...

ପୁଣି ବିଦେଶ ମାଟିର ସର୍ବେସର୍ବା ହେଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଭବ, ସିଙ୍ଗାପୁରର ନୂଆ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଥର୍ମନ୍ ଶାନମୁଗାରତ୍ନମ୍

ପୁଣି ବିଦେଶ ମାଟିର ସର୍ବେସର୍ବା ହେଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଭବ, ସିଙ୍ଗାପୁରର ନୂଆ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଥର୍ମନ୍ ଶାନମୁଗାରତ୍ନମ୍

ପୁଣି ବିଦେଶ ମାଟିର ସର୍ବେସର୍ବା ହେଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଭବ। ସିଙ୍ଗାପୁରର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଥର୍ମନ୍ ଶାନମୁଗାରତ୍ନମ୍ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସିଙ୍ଗାପୁରର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଥର୍ମନ୍ ଶାନମୁଗାରତ୍ନମ୍ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ରଏଟର୍ସ ଅନୁଯାୟୀ, ନିର୍ବାଚନ ବିଭାଗ ଶୁକ୍ରବାର (ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧) ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଶାନମୁଗାରତ୍ନମ୍ ୭୦.୪ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ସହ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ୬୬ ବର୍ଷିୟ ଥର୍ମନ ଶନମୁଗରତ୍ନମଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଥିଲେ – ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ କମ୍ପାନୀର ପୂର୍ବତନ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ମୁଖ୍ୟ ନାଗ କୋକ ଗୀତ ଏବଂ ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବୀମା କମ୍ପାନୀର ପୂର୍ବତନ ମୁଖିଆ ଟ୍ୟାନ କିନ ଲିୟାନ ସାମିଲ ଥିଲେ । ଥର୍ମନ ଶନମୁଗରତ୍ନମ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଙ୍ଗାପୁରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଛନ୍ତି । ସେ ଶିକ୍ଷା ଓ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ସିଙ୍ଗାପୁରର ବିଦାୟୀ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହଲିମା ୟାକୋବଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ୧୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଥର୍ମନ ଶନମୁଗରତ୍ନମ ।

Ratnamani Maharana

Shakespeare, in the beautiful garden, among the party. Some of the hall: in fact she was ever to.