ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କାମ

ଶୋଇବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗେ । କାରଣ ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ଜୀବନ ଭିତରେ ଆମେ କ୍ଲାନ୍ତ ହୋଇ ରାତିରେ ଶୋଇ ଥାଉ । ଆପଣ ଏହି କଥାରୁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ରାତି ସାରା ଶୋଇଲା ପରେ ବି ଆପଣ ମୁହଁ ସୁନ୍ଦର ଦିଶୁ ନାହିଁ ।  ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା  ଯାହାକୁ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କଲେ ଆପଣ ସୁନ୍ଦର ରହିବେ ।

ସୁନ୍ଦର ତ୍ଵଚା ପାଇଁ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କ’ଣ କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ମେକ ଅପ ଛଡାଇ ସୁଅନ୍ତୁ । କାରଣ ମୁହଁରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଦାଗ ବ୍ରଣ ନଜର ଆସିବ । ଯଦି ଏମିତି ନକରନ୍ତି ତେବେ ତ୍ୱଚା ଖରାପ ହୋଇଯିବ ।
  • ପୁରା ଦିନର କ୍ଲାନ୍ତ ମିଟେଇବା ପାଇଁ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଗାଧେଇବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । ଗାଧେଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର ମଇଳା ଚାଲିଯାଇଥାଏ ଓ ବିଭିନ୍ନ ଚର୍ମ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ।
  • ଗାଧେଇବା ପାଣିରେ କିଛି ମହୁ ଓ କ୍ଷୀର ମିଶେଇବା ଭଲ । ଯଦି ଗାଧେଇବା ସମ୍ଭବ ହେଉନି ତେବେ କପଡା ଓଦା କରି ପୁରା ଶରୀରକୁ ପୋଛି ନିଅନ୍ତୁ ।
  • ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ମୁହଁରେ ଟୋନର ନିହାତି ଲଗେଇବେ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁ ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଜୀବ ।
  • ଶୋଇଲା ପୂର୍ବରୁ ତ୍ୱଚା ଭଲ ରଖିବା ପାଇଁ କିଛି କ୍ରିମି, ବଡି ଲୋସନ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ ।
  • ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ରାତିରେ ମୁହଁର ଯତ୍ନ ନେବା ନିହାତି ଜରୁରୀ । ଆପଣ କଞ୍ଚା କ୍ଷୀରକୁ ମଧ୍ୟ ମୁହଁରେ ଲଗେଇ ପାରିବେ । ଏହା ଲୋଶନ ଭଳି କାମ ଦେଇ ଥାଏ ।
  • ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ମୁହଁକୁ ମସାଜ କରନ୍ତୁ । ଏମିତି କରିବା ଦ୍ଵାରା ବ୍ଲଡ ସରକୁଲେସନ ହୋଇ ଥାଏ ଓ ମୁହଁ ସୁନ୍ଦର ଦିସିଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ଉପରେ କ’ଣ ପାଇଁ ରାଗିଲେ ଇଲିଆନା ଜାଣନ୍ତୁ

ଶୋଇଲା ପୂର୍ବରୁ ତ୍ୱଚା ଭଲ ରଖିବା ପାଇଁ କିଛି କ୍ରିମି, ବଡି ଲୋସନ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ - 91%

91%

ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ମେକ ଅପ ଛଡାଇ ସୁଅନ୍ତୁ - 90%

90%
90.5%

Excellent!

ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କାମ

ଶୋଇବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗେ । କାରଣ ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ଜୀବନ ଭିତରେ ଆମେ କ୍ଲାନ୍ତ ହୋଇ ରାତିରେ ଶୋଇ ଥାଉ । ଆପଣ ଏହି କଥାରୁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ରାତି ସାରା ଶୋଇଲା ପରେ ବି ଆପଣ ମୁହଁ ସୁନ୍ଦର ଦିଶୁ ନାହିଁ ।  ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା  ଯାହାକୁ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କଲେ ଆପଣ ସୁନ୍ଦର ରହିବେ ।

No Votes Yet

You're not rated yet