LIFESTYLE

ଖାଲି ପେଟରେ କେଉଁ ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ କେଉଁ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ? 

ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ସଠିକ ସମୟରେ ଖାଦ୍ୟ , ପାନୀୟ ଓ ନିଦ୍ରା ନିହାତି ଜରୁରୀ । ସବୁ କାମ ପାଇଁ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କଥା ରହିଛି । ଯାହାକୁ ନ ମାନି ଚଳିଲେ ଆମେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା । ଏମିତି କିଛି ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟ ଅଛି ଯାହାକୁ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ କ୍ଷତିକାରକ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମ୍ପର୍କରେ।

ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟକୁ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ :-

କ୍ଷୀର :- କ୍ଷୀରକୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଇବା ଅନୁଚିତ । ଏସବୁ କୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ପାକସ୍ତଳୀକୁ ରକ୍ତ ସଂଚାଳନ କମ୍‌ ହୋଇଯାଇ ଥାଏ ।

କମଳା :-  ଖାଲି ପେଟରେ କମଳା ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଛାତି ପୋଡ଼ା ସହିତ ଗ୍ୟାସ୍‌ଷ୍ଟ୍ରିକ୍‌ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ।

ଖାଲି ପେଟରେ କେଉଁ ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ କେଉଁ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?  banana 1

କଦଳୀ :-  ଖାଲି ପେଟରେ କଦଳୀ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ମ୍ୟାଗ୍‌ନେସିୟମ ଭାଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ। ଯାହାକି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ଆଦୌ କ୍ଷତିକାରକ ନୁହେଁ ।

କାକୁଡ଼ି :- ଖାଲି ପେଟରେ କାକୁଡ଼ି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଛାତି ପୋଡ଼ା ଓ ତଳି ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଆଦି ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ।

ଟମାଟର୍‌ :-  ଖାଲି ପେଟରେ ଟମାଟର୍‌ ଖାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରମାନେ ମନା କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପେଟରେ ଏସିଡିଟି ବଢ଼ିଥାଏ ।

ଖାଲି ପେଟରେ କେଉଁ ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ କେଉଁ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?  kakudi

ପଢନ୍ତୁ ;

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହି ସବୁ ସଙ୍କେତରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ଧନପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିଛି

Related posts

ଲବଙ୍ଗରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଲବଙ୍ଗ ତେଲରେ ରହିଛି ଭରପୂର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ତେଲର କିଛି ଅନ୍ୟ ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ

ENO Beuro

ରୋଷେଇ କଲାବେଳେ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କଥା!

ENO Beuro

ରଙ୍ଗର ପସରା ନେଇ ଆସୁଛି ହୋଲି ,ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇ ଉଠିଲାଣି ସାରା ସହର

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More