• Home
  • ASTRO
  • VASTU
  • ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ନଚେତ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ଋଣି
VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ନଚେତ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ଋଣି

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଦାନକୁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ପୂଣ୍ୟ ଅର୍ଜନ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଦାନ କରିଥାଆନ୍ତି । ତେବେ ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଣିଷ ତା ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ଗୁଡ଼ିକରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏମିତି କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଦାନ କରାଯାଏ ନାହିଁ । ମନେ ରଖନ୍ତୁ ଭୁଲରେ ବି ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କାରଣ ଏହି ଜିନିଷ ଦାନ କଲେ ପୁଣ୍ୟ ବଦଳରେ ପାପ ହେଇଥାଏ ।

କେଉଁ ଜିନିଷ ଦାନ କରିବେ ନାହିଁ ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ଝାଡ଼ୁକୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହାକୁ ଅଶୁଭ କୁହାଯାଏ । ଝାଡ଼ୁ ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ରାଗିଥାନ୍ତି ଓ ଘରେ ଧନର ଆଭାବ ଦେଖାଯାଏ । ଆପଣ ସବୁବେଳେ ଅଶାନ୍ତିରେ ରହିବେ।
  • ତେଲ ଦାନ କଲା ବେଳେ ଯେମିତି ତେଲ ତଳେ ନପଡେ଼ କାରଣ ତଳେ ପଡିବା ଅଶୁଭ ମାନା ଯାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ବଡ କ୍ଷତି ହବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।
  • ବଳି ଯାଇଥିବା ବାସି ଖାଇବା ଦାନ କରିବା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା  ଘରେ ବିମାରୀ ଲାଗି ରହେ । ଘରେ ଅଶୁଭ ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ପଡିଥାଏ ।
  • ଷ୍ଟିଲ୍‌ ଜିନିଷ ଦାନ କଲେ ଘରର ସୁଖ ଶାନ୍ତି ବିଗିଡି ଯାଏ । ତେବେ ଆପଣ କାହାକୁ କେବେ ବି ଏହି ଜିନିଷ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ।
  • ବିଶେଷ କରି ଆପଣ କାହା କୁ ଲୁଣ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କି କାହାଠୁ ଲୁଣ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । କାରଣ ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ଋଣି ହୋଇ ପାରନ୍ତି ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ନଚେତ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ଋଣି salt

ପଢନ୍ତୁ ;

ମହିଳା ହକି : ୩-୧ରେ ସିରିଜ ଜିତିଲା ଭାରତ

Related posts

ଶନିଙ୍କ କୋପ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ ଏହି ଜିନିଷ କିଣନ୍ତୁ ନାହିଁ?

Krishna Kumar Manoj

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା,କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ କ’ଣ ଖାଇ ଯାତ୍ରା କଲେ ମିଳିଥାଏ ଶୁଭଫଳ

Krishna Kumar Manoj

ସଫଳତାର ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କାହାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା-

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More