LIFESTYLE

ଖରାଦିନେ କେଉଁ ସବୁ ପରିବାଠୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ଜାଣନ୍ତୁ? 

ପନିପରିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ ଲାଭଦାୟକ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା । ସେଥି ପାଇଁ ଆମେ ନିୟମିତ ପନିପରିବା ଖାଇ ଥାଉ । ଯେଉଁ ପନିପରିବାରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍‌ ଏବଂ ପ୍ରୋଟିନ୍‌ ଥାଏ, ତାହା ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ । ତେବେ ଏମିତି କେତେକ ପରିବା ଅଛି ଯାହା ଖରାଦିନେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ସେବନ କରିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ ।

ଖରାଦିନେ କେଉଁ ସବୁ ପରିବାଠୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ ଜାଣନ୍ତୁ :-

ଶାଗ :- ପାଳଙ୍ଗ ,ଖଡ଼ା, କୋଶଳା, ପୋଇ, ସଜନା ଆଦି ଶାଗ ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ । ଏଥିରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡେଣ୍ଟ୍‌ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ଥିବା ହେତୁ ଆମ ଶରୀରକୁ କେତେକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହା ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ ଖରାଦିନେ ଶାଗ କମ୍‌ ଖାଇବା ଭଲ ।

ପିଆଜ :- ଭୋଜନକୁ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଠ କରିବା ସକାଶେ ଆମେ ପ୍ରତି ତରକାରିରେ ପିଆଜ ପକାଇଥାଉ। ବେଶି ମାତ୍ରାରେ ପିଆଜ ଖାଇଲେ ଶରୀର ଗରମ ହୁଏ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ହରମୋନ୍‌ ଅସନ୍ତୁଳନ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଥାଏ ।

ରସୁଣ :- ଏହାକୁ ଖରାଦିନେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଖାଇଲେ ଶରୀରରେ ହରମୋନ୍‌ର ଅସନ୍ତୁଳନ ଘଟିଥାଏ ।

ଅଦା :- ଅଦାରେ ଶରୀରକୁ ଗରମ କରିବାର ଗୁଣ ଥାଏ । ଏହା ନିୟମିତ ଖାଇଲେ ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ିଥାଏ । ଯଦି ଅଳ୍ପ ମାତ୍ରାରେ ଅଦା ଖାଇବେ, ତେବେ ବିଶେଷ କ୍ଷତି ହେବ ନାହିଁ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଠିକ୍‌ ରହିବ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆଉ ଥରେ ଦୀପିକା ରଣବୀର ଏକାଠି 

Related posts

ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ENO Beuro

ଶୀତଦିନେ ଚୁଟିର ଯତ୍ନ କିପରି ନେବେ? ଏଥିପାଇଁ ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ENO Beuro

ନଡିଆ ପାଣି ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More