VASTU

ହୋଲି ଦିନ କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ ଘରେ ସୁଖଶାନ୍ତିର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ

ହୋଲି ବା ରଙ୍ଗ ଖେଳ ଏକ ସମ୍ମାନର ପ୍ରତୀକ। ହୋଲି ଦିନ କଣ କଲେ ଭଗବାନ ଖୁସି ହୋଇ ସୁଖଶାନ୍ତି ଭରି ଦିଅନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ……..

୧) ଜ୍ୟୋତିଷଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ହୋଲି ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ରଙ୍ଗ ପ୍ରଥମେ ଇଷ୍ଠଦେବୀ ପିତୃଗଣଙ୍କୁ ଲଗାଇଲେ ଶୁଭ। ହୋଲି ଦିନ ଏମାନଙ୍କୁ ରଙ୍ଗ ଲଗାଇ ସୁଖ ଓ ସମୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆଶୀର୍ବାଦ  ନିଅନ୍ତୁ।

୨) ହୋଲି ଦିନ ସକାଳୁ ପ୍ରଥମେ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ। ଏହାପରେ ରଙ୍ଗ ଦେବୀ ଦେବତାଙ୍କୁ  ଲଗାନ୍ତୁ। ପରିବାରର ସୁଖ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରହିବ।

୩) ହୋଲିରେ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଲଗାଇଥିବା ବଳକା ରଙ୍ଗରେ ଗୋଟେ ଚାନ୍ଦି ଟଙ୍କା   ରଖି ଲାଲ କପଡାରେ ମଣିବନ୍ଧରେ ବନ୍ଧନତୁ। ଏହାଦ୍ବାରା ଧାନ ଲାଭ ହେବ।

୪) ଜ୍ୟୋତିଷଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ହୋଲିରେ  ମାତା ପିତା ଓ ଗୁରୁଜନମାନଙ୍କ ପାଦରେ ରଙ୍ଗ ଦେଇ ଆଶିଷ ନେଲେ ପରିବାରରେ ସର୍ବଦା ସୁଖଶାନ୍ତି ବାସ କରିବା।

୫)  ହୋଲି ଦିନ ଘରକୁ ଅତିଥି  ଆସିଲେ ତାଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଏହାଦ୍ବାରା ଭାଗ୍ୟ ଉଜ୍ଜ୍ଵଳ ହେବା ସହ ମାତାଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହେବେ।

ପଢନ୍ତୁ: ଏହି ହୋଲିରେ ଆସନ୍ତୁ ହର୍ବାଲ ଅବିରରେ ଖେଳିବା ହୋଲି

Related posts

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଦିଗକୁ ପାଦ ରଖି ଶୋଇବା ଅନୁଚିତ ହୋଇଥାଏ? ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

କେଉଁ ସମୟରେ ରକ୍ଷାସୂତ୍ର ଖୋଲିବା ଅନୁଚିତ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ଶୋଇଲା ବେଳେ ଶେଯ ତଳେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ,ଦୂର ହେବ ଅନେକ ସମସ୍ୟା!

ENO Beuro

Leave a Comment