News

ଫାଶରେ ଫସିଲା ବାଘୁଣୀ “ସୁନ୍ଦରୀ” ,ଆସିବ ନନ୍ଦନକାନନ

ଶେଷରେ ଫାଶରେ ଫସିଲା ସୁ୍ନ୍ଦରୀ । ଗତ ୨ ସପ୍ତାହ ଧରି ବନବିଭାଗକୁ ନାକେଦମ କରିଥିବା ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି । ସୁନ୍ଦରୀ ଦେହରେ ନିଶ୍ଚେତକ ଗୁଳି ବାଜିଥିବା ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ଏହି ବାଘୁଣୀକୁ ନନ୍ଦନକାନନକୁ ଅଣାଯିବ ବୋଲି ନୀତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

tiger

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ସୁନ୍ଦରୀ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ  ନାକେଦମ କରିରଖିଥିଲା । ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛଡାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଜନବସତିରେ ଚଳପ୍ରଚଳ କରିବା ସହ ଲୋକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିଲା । ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଥିଲା ସୁନ୍ଦରୀ । ସୁନ୍ଦରୀକୁ କାବୁ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସୁନ୍ଦରୀକୁ କାବୁ କରିବା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା । ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ମାତ୍ର ବନ ବିଭାଗ ବାରମ୍ବାର ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା ।ଏଥିପାଇଁ ବାହାରୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ଟିମ୍ ଆସିଥିଲା । ମାତ୍ର ଧରା ଦେଇନଥିଲା ସୁନ୍ଦରୀ । ତେବେ ଆଜି ଶେଷରେ ଏହି ମଣିଷଖିଆ ବାଘୁଣୀକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ କରାଯାଇଥିବା ପିସିସିଏଫ ମୁଖ୍ୟ ସନ୍ଦୀପ ତ୍ରିପାଠୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ;  ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦: ରୋହିତ ବାହିନୀର ସିରିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟ

Related posts

ବନ୍ଦ ହେବ ବେଦାନ୍ତର ଷ୍ଟେରଲାଇଟ୍‍ ତମ୍ବା କାରଖାନା!

ENO Beuro

ଏସୀୟ କ୍ରୀଡା ୨୦୧୮ରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିନନ୍ଦନ

ENO Beuro

ଅଚଳ ନୋଟ୍ ବିରୋଧରେ ଦାୟର ହେବନି ଫୌଜଦାରୀ ମାମଲା – ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More