News

ଫାଶରେ ଫସିଲା ବାଘୁଣୀ “ସୁନ୍ଦରୀ” ,ଆସିବ ନନ୍ଦନକାନନ

tiger

ଶେଷରେ ଫାଶରେ ଫସିଲା ସୁ୍ନ୍ଦରୀ । ଗତ ୨ ସପ୍ତାହ ଧରି ବନବିଭାଗକୁ ନାକେଦମ କରିଥିବା ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି । ସୁନ୍ଦରୀ ଦେହରେ ନିଶ୍ଚେତକ ଗୁଳି ବାଜିଥିବା ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ଏହି ବାଘୁଣୀକୁ ନନ୍ଦନକାନନକୁ ଅଣାଯିବ ବୋଲି ନୀତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

tiger

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ସୁନ୍ଦରୀ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ  ନାକେଦମ କରିରଖିଥିଲା । ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛଡାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଜନବସତିରେ ଚଳପ୍ରଚଳ କରିବା ସହ ଲୋକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିଲା । ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଥିଲା ସୁନ୍ଦରୀ । ସୁନ୍ଦରୀକୁ କାବୁ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସୁନ୍ଦରୀକୁ କାବୁ କରିବା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା । ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ମାତ୍ର ବନ ବିଭାଗ ବାରମ୍ବାର ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା ।ଏଥିପାଇଁ ବାହାରୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ଟିମ୍ ଆସିଥିଲା । ମାତ୍ର ଧରା ଦେଇନଥିଲା ସୁନ୍ଦରୀ । ତେବେ ଆଜି ଶେଷରେ ଏହି ମଣିଷଖିଆ ବାଘୁଣୀକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ କରାଯାଇଥିବା ପିସିସିଏଫ ମୁଖ୍ୟ ସନ୍ଦୀପ ତ୍ରିପାଠୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ;  ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦: ରୋହିତ ବାହିନୀର ସିରିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟ

Related posts

କୁନ୍ଦୁଲି ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ନାଟକ କରୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର – ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମ

ENO Beuro

ଆସୁଛି ବର୍ଷା ଋତୁ, ବଢିପାରେ ଓଲା-ଉବେର ଭଡା !

Ratnamani Moharana

ଓଡିଆ ଝିଅ ସ୍ଵପ୍ନା ‘ମିସ୍‌ ଟୁରିଜିମ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ କଲ୍‌ଚର୍‌ ୟୁନିଭର୍ସ’ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ତୃତୀୟ

ENO Beuro

Leave a Comment