LIFESTYLE

ବିବାହର ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ଜୀବନ ସାଥି ସହ କ’ଣ କଥା ହେବା ଉଚିତ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ବୈବାହିକ ଜୀବନ କିପରି ଖୁସିରେ ରହିବ କିଛି ଟିପ୍ସ

ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଲିଛି ବିବାହ ଋତୁ। ବିବାହ ସାତ ଜନ୍ମର ବନ୍ଧନ ହୋଇଥାଏ । ପୁଅ ହୁଅନ୍ତୁ ବା ଝିଅ ସମସ୍ତେ ଏହି ଦିନଟିକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତି । ଖାସ୍‌ କରି ପ୍ରଥମ ରାତିକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ଏବଂ ଖୁସି ରହି ଥାଏ । ସେହି ସମୟରେ କ’ଣ କଥା ହେବେ, କ’ଣ କଥା ହେବେ ନାହିଁ, ତାହା ସମସ୍ତେ ଭାବିଥାନ୍ତି । ଡ଼ରରେ କିଛି ଲୋକ ଜୀବନସାଥୀକୁ ଏମିତି କଥା କହି ଦିଅନ୍ତି ଯାହା ସମ୍ପର୍କକୁ ଖରାପ କରିଦିଏ ।  ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ ବିବାହର ପ୍ରଥମ ରାତିରେ କେଉଁ ସବୁ କଥା ନ ହେବା ଦରକାର ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ବିବାହର ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ଅତୀତ ବିଷୟରେ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ନବନିର୍ମିତ ସମ୍ପର୍କକୁ ଖରାପ କରିବା ସହ ପ୍ରଥମ ରାତିକୁ ମଧ୍ୟ ଖରାପ କରିଦେବ । ଏ ବିଷୟରେ କଥା ନ ହୋଇ କିପରି ଏହି ଦିନଟିକୁ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବେ ସେ ବିଷୟରେ ଭାବନ୍ତୁ ।ବିବାହର ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ଅତୀତ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ତିକ୍ତତା ଆସିବ ।

ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ବିବାହ ସମୟରେ ଝିଅ ବା ପୁଅ ଘର ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ଅସୁବିଧା ବିଷୟରେ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ମନକୁ ଦୁଃଖ ଦେବା ସହ ପ୍ରଥମ ରାତିକୁ ଖରାପ କରିଦେବ । ଏ କଥା ନ ହୋଇ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀକୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତୁ । ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।

ଯଦି ଆପଣ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ କେବଳ ନିଜେ କଥା କହିବା ଅଭ୍ୟାସ ରଖିଛନ୍ତି, ତେବେ ତାହା ବଦଳାନ୍ତୁ । କାରଣ ବିବାହ ପରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବାର ଅଭ୍ୟାସ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ତା’ ନହେଲେ ପ୍ରଥମ ରାତିରୁ ହିଁ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇଯିବ ।

କିଛି ଲୋକ ନିଜର ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ନିଶା ସେବନ କରନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ଏପରି କରିବେ ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି ତେବେ ନିଜର ମନ ବଦଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । କାରଣ ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଭୁଲ ବୁଝିବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ସହ ଦୂରତା ଅବଲମ୍ବନ କରିପାରନ୍ତି ।

ବିବାହର ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ଜୀବନ ସାଥି ସହ କ’ଣ କଥା ହେବା ଉଚିତ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା couple pic

ପଢନ୍ତୁ ;

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ କିମ୍ବା ପେପର କପରେ ଚା’ ପିଉଛନ୍ତି କି ? ସାବଧାନ୍ ! କ୍ୟାନସର ରୋଗରେ ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି ।

Related posts

ମୁହଁର ବ୍ରଣ ଓ କଳାଦାଗ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ କି ? ଟୁଥ୍‌ପେଷ୍ଟ୍‍ର ଏହି ସବୁ ଉପାୟ ଆପଣାନ୍ତୁ

ENO Beuro

କିଭଳି ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ହାତ ଧରିବେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? କାହିଁକି ନାଁ ଏଥିରୁ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କର ଗଭୀରତା ଜଣାପଡିଥାଏ;ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ସ୍କିପିଂ କେତେ ଉପକାରୀ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More