LIFESTYLE

ବ୍ରେକଅପ ପରେ ଆପଣ ଅବସାଦରେ ରହୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ

breakup

ଆଜିକାଲିର ଏ ମର୍ଡନ ଦୁନିଆରେ ସମ୍ପର୍କର ମୂଲ୍ୟ ମନୁଷ୍ୟ ମନରେ ଧୀରେ ଧୀରେ କମି କମି ଯାଉଛି । ସେଥିପାଇଁ ଯୁବପିଢି ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଗଢି ଉଠୁଛି, ସେତେ ଶୀଘ୍ର ଏ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗି ମଧ୍ୟ ଯାଉଛି । ମାତ୍ର ବ୍ରେକଅପ ପରର ସମୟ ଉଭୟ ଝିଅ ଓ ପୁଅ ପାଇଁ ଖୁବ କଷ୍ଟଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । କିଛି ଲୋକ ତ ଏହି ଦୁଃଖକୁ ସାହି ନପାରି ଅବସାଦର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି ଓ ବେଳେବେଳେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ନିଅନ୍ତି ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବେ କେମିତି ରକ୍ଷା କରିବେ ନିଜକୁ ଅବସାଦର ଶିକାର ଠାରୁ :-

  • ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର କାରଣ ଖୋଜନ୍ତୁ । ଏକ ଗବେଷଣା ରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର କାରଣ ଜଣାଥିଲେ ନିଜକୁ ସମ୍ଭାଳିବା ସହଜ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଯେତେ ଦୂର ସମ୍ଭବ ନିଜ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରେମିକ/ପ୍ରେମିକା ସହିତ ସମସ୍ତ ସମ୍ପର୍କ କାଟିଦିଅନ୍ତୁ । ତା ସହିତ ଯୋଡିହୋଇଥିବା କୌଣସି ସ୍ମୃତି କିମ୍ବା କୌଣସି ଜିନିଷ ନିଜ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । କୌଣସି ସୋସିଆଲ ମେଡିଆ ଦ୍ଵାରା ମଧ୍ୟ ଯୋଡିହୋଇ ରୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

breakup

  • ନିଜକୁ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦିଅନ୍ତୁ । ନୂତନ ବନ୍ଧୁତ୍ଵ ସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ । ନିଜ ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ , ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ ।
  • ଯଦି କାହାକୁ କହିପାରୁନାହାନ୍ତି ତେବେ ନିଜ ବ୍ରେକଅପର କାରଣ ଲେଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । କାରଣ ନିଜ ମନରେ ଚାଲୁଥିବା କଥା ଲେଖିଦେଲେ ମଧ୍ୟ ମନ ହଲ୍କା ଲାଗେ ।
  • ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଅବସାଦରୁ ନିଜକୁ ବର୍ତ୍ତେଇବା ପାଇଁ ନିଜକୁ ଖୁସି ଲାଗିଲା ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ଯେମିତି ନାଚ କରିବା , ଚିତ୍ର କରିବା , ରୋଷେଇ କରିବା , ଗୀତ ଗାଇବା ।

ପଢନ୍ତୁ; ସକାଳେ ପିଅନ୍ତୁ ରସୁଣ ଚା’,ମିଳିବ ଏହି ସବୁ ଫାଇଦା

Related posts

ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ENO Beuro

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅମୃତ ସଦୃଶ ଦେଶୀ ଘିଅ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଉପକାରିତା

ENO Beuro

ହୃଦରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଖାଆନ୍ତୁ ଚକୋଲେଟ୍‌ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଚକୋଲେଟ୍‌ ଖାଇଲେ କେଉଁ ଉପକାର ମିଳେ ।

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment