• Home
  • LIFESTYLE
  • ବ୍ରେକଅପ ପରେ ଆପଣ ଅବସାଦରେ ରହୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ
LIFESTYLE

ବ୍ରେକଅପ ପରେ ଆପଣ ଅବସାଦରେ ରହୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ

ଆଜିକାଲିର ଏ ମର୍ଡନ ଦୁନିଆରେ ସମ୍ପର୍କର ମୂଲ୍ୟ ମନୁଷ୍ୟ ମନରେ ଧୀରେ ଧୀରେ କମି କମି ଯାଉଛି । ସେଥିପାଇଁ ଯୁବପିଢି ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଗଢି ଉଠୁଛି, ସେତେ ଶୀଘ୍ର ଏ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗି ମଧ୍ୟ ଯାଉଛି । ମାତ୍ର ବ୍ରେକଅପ ପରର ସମୟ ଉଭୟ ଝିଅ ଓ ପୁଅ ପାଇଁ ଖୁବ କଷ୍ଟଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । କିଛି ଲୋକ ତ ଏହି ଦୁଃଖକୁ ସାହି ନପାରି ଅବସାଦର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି ଓ ବେଳେବେଳେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ନିଅନ୍ତି ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବେ କେମିତି ରକ୍ଷା କରିବେ ନିଜକୁ ଅବସାଦର ଶିକାର ଠାରୁ :-

  • ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର କାରଣ ଖୋଜନ୍ତୁ । ଏକ ଗବେଷଣା ରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର କାରଣ ଜଣାଥିଲେ ନିଜକୁ ସମ୍ଭାଳିବା ସହଜ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଯେତେ ଦୂର ସମ୍ଭବ ନିଜ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରେମିକ/ପ୍ରେମିକା ସହିତ ସମସ୍ତ ସମ୍ପର୍କ କାଟିଦିଅନ୍ତୁ । ତା ସହିତ ଯୋଡିହୋଇଥିବା କୌଣସି ସ୍ମୃତି କିମ୍ବା କୌଣସି ଜିନିଷ ନିଜ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । କୌଣସି ସୋସିଆଲ ମେଡିଆ ଦ୍ଵାରା ମଧ୍ୟ ଯୋଡିହୋଇ ରୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ ।
  • ନିଜକୁ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦିଅନ୍ତୁ । ନୂତନ ବନ୍ଧୁତ୍ଵ ସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ । ନିଜ ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ , ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ ।
  • ଯଦି କାହାକୁ କହିପାରୁନାହାନ୍ତି ତେବେ ନିଜ ବ୍ରେକଅପର କାରଣ ଲେଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । କାରଣ ନିଜ ମନରେ ଚାଲୁଥିବା କଥା ଲେଖିଦେଲେ ମଧ୍ୟ ମନ ହଲ୍କା ଲାଗେ ।
  • ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଅବସାଦରୁ ନିଜକୁ ବର୍ତ୍ତେଇବା ପାଇଁ ନିଜକୁ ଖୁସି ଲାଗିଲା ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ଯେମିତି ନାଚ କରିବା , ଚିତ୍ର କରିବା , ରୋଷେଇ କରିବା , ଗୀତ ଗାଇବା ।

breakup ବ୍ରେକଅପ ପରେ ଆପଣ ଅବସାଦରେ ରହୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ ବ୍ରେକଅପ ପରେ ଆପଣ ଅବସାଦରେ ରହୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ breakup 300x200

Related posts

ବୟସ ଅନୁସାରେ କେତେ ସମୟ ଶୋଇବା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ଭଲ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

ମଧୁମେହ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା ଦେଇଥାଏ “ଜାମୁକୋଳି” ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

ଆଖିର ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି କମ ହେବାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି? ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର!

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More