News

ଫାଇଲିନ ଓ ହୁଡୁହୁଡୁ ଅପେକ୍ଷା ତିତଲି ନେଲା ଅଧିକ ଜୀବନ

ଗଜପତିରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫୦ ଡେଇଁବ!

ବାତ୍ୟା ତିତଲି, ଫାଇଲିନ ଓ ହୁଡୁହୁଡୁ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଜୀବନ ନେଲାଣି। କେବଳ ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୦ଜଣରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ୮ଜଣ ଓ ରାୟଗଡାରେ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ବାରଗାଁ ରେ ୧୬ଜଣଙ୍କର ପାହାଡ ଧସି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ୧୩ଜଣଙ୍କର ଶବ ମିଳିଥିଲା ବେଳେ ଅନ୍ୟମାନେନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି । କଇଁପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ୧୭ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ୯ଜଣଙ୍କର ଶବ ମିଳିଛି । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର ପତ୍ତା ମିଳୁନାହିଁ । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ।

ଏବେ ବି ୧୩ ନିଖୋଜ ,ସରକରୀ ରିପୋର୍ଟରେ ୧୮ ମୃତ

ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରିଲିଫ ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ୨ ମାସ ପାଇଁ ଆଗୁଆ ଚାଉଳ ଓ ୧୦୦୦ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ପରିବାରକୁ ଦିଆଯିବ। ସରକାର ରିଲିଫ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଫେଲ ମାରିଥିବା ବିରୋଧୀ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ବିରୋଧୀ ଅସ୍ୱୀକାର କରୁଛନ୍ତି ।

cyclone

ପଢନ୍ତୁ;ଜୋର ଧରିଲା “ମି ଠୁ” ଅଭିଯାନ,କୋର୍ଟ ଗଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ୍‌. ଜେ. ଆକବର

Related posts

ବଜ୍ରପାତ ଓ ଝଡ଼ ତୋଫାନକୁ ନେଇ ୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସତର୍କ ସୂଚନା

ENO Beuro

ଆଜି ଗଡିବନି ଅଟୋ ଓ ଟ୍ୟାକ୍ସି

ENO Beuro

ଜାତୀୟ ଡିଜିଟାଲ ସଂଚାର ନୀତି-୨୦୧୮କୁ କ୍ୟାବିନେଟ ଅନୁମୋଦନ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More