News

ଫାଇଲିନ ଓ ହୁଡୁହୁଡୁ ଅପେକ୍ଷା ତିତଲି ନେଲା ଅଧିକ ଜୀବନ

ଗଜପତିରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫୦ ଡେଇଁବ!

ବାତ୍ୟା ତିତଲି, ଫାଇଲିନ ଓ ହୁଡୁହୁଡୁ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଜୀବନ ନେଲାଣି। କେବଳ ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୦ଜଣରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ୮ଜଣ ଓ ରାୟଗଡାରେ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ବାରଗାଁ ରେ ୧୬ଜଣଙ୍କର ପାହାଡ ଧସି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ୧୩ଜଣଙ୍କର ଶବ ମିଳିଥିଲା ବେଳେ ଅନ୍ୟମାନେନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି । କଇଁପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ୧୭ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ୯ଜଣଙ୍କର ଶବ ମିଳିଛି । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର ପତ୍ତା ମିଳୁନାହିଁ । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ।

ଏବେ ବି ୧୩ ନିଖୋଜ ,ସରକରୀ ରିପୋର୍ଟରେ ୧୮ ମୃତ

ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରିଲିଫ ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ୨ ମାସ ପାଇଁ ଆଗୁଆ ଚାଉଳ ଓ ୧୦୦୦ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ପରିବାରକୁ ଦିଆଯିବ। ସରକାର ରିଲିଫ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଫେଲ ମାରିଥିବା ବିରୋଧୀ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ବିରୋଧୀ ଅସ୍ୱୀକାର କରୁଛନ୍ତି ।

cyclone ତିତଲି ଫାଇଲିନ ଓ ହୁଡୁହୁଡୁ ଅପେକ୍ଷା ତିତଲି ନେଲା ଅଧିକ ଜୀବନ titil 1

ପଢନ୍ତୁ;ଜୋର ଧରିଲା “ମି ଠୁ” ଅଭିଯାନ,କୋର୍ଟ ଗଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ୍‌. ଜେ. ଆକବର

Related posts

ଓଡିଶାର ଚାନ୍ଦିପୁରରେ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଯୁଦ୍ଧାସ୍ତ୍ର ମ୍ୟୁଜିୟମ ଉଦଘାଟିତ ହେଲା

ENO Beuro

ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମର ଶିକାର ହେଲେ ନେପାଳୀ ମହିଳା

ENO Beuro

ରାଜକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିବା ପଛରେ ହାତ କାହାର ଥିଲା? ଜାଣନ୍ତୁ!

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More