• Home
  • News
  • ଭାରତ ବନ୍ଦ: ପଞ୍ଜାବ, ବିହାର, ଓଡ଼ିଶାରେ ରେଳସେବା ଠପ୍‌
News

ଭାରତ ବନ୍ଦ: ପଞ୍ଜାବ, ବିହାର, ଓଡ଼ିଶାରେ ରେଳସେବା ଠପ୍‌

ଅନୁସୂଚୀତ ଜାତି ଏବଂ ଅନୁସୂଚୀତ ଜନଜାତି ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ୍‌ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ବିରୋଧରେ ପ୍ରତିବାଦ ଜଣାଇବାପୂର୍ବକ ଆଜି ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଦଳିତ ସଙ୍ଗଠନଗୁଡ଼ିକ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହାଦ୍ୱାରା ପଞ୍ଜାବ, ବିହାର ତଥା ଓଡ଼ିଶା ଆଦି ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ରେଳସେବା ଠପ୍‌ ହୋଇଛି।

ସେହିପରି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ତଥା ବିହାରରେ ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ ହୋଇଛି। ବିରୋଧୀ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଦଳିତ ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଥିବା ଭାରତ ବନ୍ଦକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବିହିତ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ଆଗ୍ରାରେ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛନ୍ତି।

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଭିଣ୍ଡ, ମୁରୈନା ଓ ଗ୍ଵାଲିୟରରେ ମଧ୍ୟ ଆନ୍ଦୋଳନ ହିଂସାର ରୂପ ନେଇଛି। ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ପୋଡାଜଳା ଓ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି। ମୁରୈନାରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରର ଗ୍ଵାଲିୟରରେ ୨ ଓ ମୁରୈନାରେ ୨ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏବେ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସରକାର ଏସସି-ଏସଟି ଆକ୍ଟକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଯାଚିକା ଦାୟର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।ଭାରତ ବନ୍ଦ: ପଞ୍ଜାବ, ବିହାର, ଓଡ଼ିଶାରେ ରେଳସେବା ଠପ୍‌ fire

ପଢନ୍ତୁ; ଇସ୍ରୋ ମିଶନକୁ ଆଉ ଏକ ଧକ୍କା: ସାଟେଲାଇଟ ଜି ସାଟ-ସିକ୍ସ ଏ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ହେଲା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

Related posts

କଳ୍ପନା ଛକରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା,୭ ଆହତ

Krishna Kumar Manoj

ପରଲୋକରେ କରୁଣାନିଧି

Krishna Kumar Manoj

ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଅବସ୍ଥିତି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାକୁ ମିଳିଛି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଜିଲ୍ଲାର ମାନ୍ୟତା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More