• Home
  • Featured
  • ଆଜି ଇସଲାମ୍ ଧର୍ମର ପବିତ୍ର ଇଦ୍-ଉଲ-ଜୁହା, ବିଭିନ୍ନ ମସଜିଦରେ ସମୂହ ନମାଜ ପାଠ
Featured

ଆଜି ଇସଲାମ୍ ଧର୍ମର ପବିତ୍ର ଇଦ୍-ଉଲ-ଜୁହା, ବିଭିନ୍ନ ମସଜିଦରେ ସମୂହ ନମାଜ ପାଠ

ଆଜି ଇସଲାମ୍ ଧର୍ମର ପବିତ୍ର ଇଦ୍-ଉଲ-ଜୁହା । ଏହି ଉତ୍ସବ ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ମସଜିଦରେ ଭିଡ ଜମିଛି । ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ମସଜିଦରେ ସକାଳୁ ସକାଳୁ ସମୂହ ନମାଜ ପାଠ କରିଛନ୍ତି ମୁସଲିମ୍ ସଂପ୍ରଦାୟର ଲୋକେ ।

ଏକାଠି ନମାଜ ପାଠ କରିବା ପରେ ପରସ୍ପରକୁ ଇଦ୍ ମୁବାରକ ଜଣାଇଛନ୍ତି ସମସ୍ତେ । ଏହା ହେଉଛି ତ୍ୟାଗର ଦିନ । ଇସ୍‌ଲାମ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଆଜି ମୁସଲମାନ ଭାଇମାନେ ନମାଜ ପାଠ କରିବା ସହିତ ଦାନ ଧର୍ମ କରିବେ । ଆଜିର ଦିନକୁ ଇସଲାମ୍ ଧର୍ମରେ ବକ୍ରି ଇଦ୍ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥାଏ । 

ଆଜି କଟକ କଦମରସୁଲରେ ସକାଳ ୮.୩୦ରେ ସମୂହ ନମାଜ ପାଠ ହୋଇଥିବାବେଳେ କଟକ ଇଦଗା ପଡିଆରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରେ ସମୂହ ନମାଜ ପାଠ ହେଇଛି । 

ଇଦ୍‌-ଉଲ୍‌-ଜୁହା ଉପଲକ୍ଷେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଟୁଇଟର୍‌ରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।

Related posts

ମେଦ ବହୁଳତା କୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି,ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କ ରେ

Krishna Kumar Manoj

ଆଜି ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଣ୍ଡିତ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁଙ୍କ ୧୨୮ ତମ ଜୟନ୍ତୀ ବା ଶିଶୁ ଦିବସ

Krishna Kumar Manoj

ନିଜର ଓଜନ କମେଇବା ପାଇଁ ଯାଣନ୍ତୁ କେତୋଟି ସହଜ ଓ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଉପାୟ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More