EnewsOdia.Com

ଏବେ ଟିଭି ଦେଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସେଟ୍ ଅପ୍ ବକ୍ସ ଲଗାଇବା ପାଇଁ କରିବାକୁ ପଡିବ KYC

ଚଳିତବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଟେଲିକମ୍ ରେଗୁଲେଟରୀ ଅଥୋରିଟି ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଟ୍ରାଇ) ଟିଭି ଦେଖିବାର ନିୟମରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଛି । ଏବେ ଟିଭି ଦେଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ରାଇ ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ କରିଛି । ଟ୍ରାଇ ଡିଟିଏଚ୍ ସବସ୍କ୍ରାଇବରଙ୍କ ପାଇଁ KYC (know your customer) ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଛି । ଟ୍ରାଇ ତରଫରୁ ଦେଶର ସବୁ ଡିଟିଏଚ୍ ଅପରେଟର୍ସଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏବେ ସବସ୍କ୍ରାଇବର୍ ଙ୍କ କେୱାଇସି କରିବା ନିହାତି ଜରୁରୀ । ନୂଆ ସିମ୍ କିଣିଲେ ଯେଉଁ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିଭି କେବୁଲ୍ ପାଇଁ କେୱାଇସି ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ସେହିଭଳି ହୋଇଯାଇଛି ।

ଟ୍ରାଇର ଏହି ନୂଆ ନିୟମକୁ ନୂଆ ଡିଟିଏଚ୍ ସବଷ୍କ୍ରାଇବର୍ ଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କେୱାଇସି କରିବା ପାଇଁ ୨ ବର୍ଷର ସମୟ ମିଳିବ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଯେଉଁ ଗ୍ରାହକ ନୂଆ କନେକ୍ସନ୍ ନେବେ ତାଙ୍କୁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସବଷ୍କ୍ରାଇବର୍ ଙ୍କୁ କେୱାଇସି  କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହାପରେ ହିଁ ନୂଆ ଡିଟିଏଚ୍ କନେକ୍ସନ୍ ପାଇଁ ମିଳୁଥିବା ସେଟଅପ୍ ବକ୍ସକୁ ଇନଷ୍ଟଲ୍ କରାଯିବ । କେୱାଇସି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ,ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ,ପାସପୋର୍ଟ ଆଦି ଦସ୍ତାବିଜ୍ ର କପି ଜାରି କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ପଢନ୍ତୁ: ଭାରତୀୟ ସୀମାରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଜିପିଏସ୍‌ ଲାଗିଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ପକ୍ଷୀ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଆସନ୍ତାକାଲି ଦୀପାବଳି ପାଳନ କରିବେ ଟ୍ରମ୍ପ

Ratnamani Maharana

ଆଜି ଅଁଳା ନବମୀ: ରାଧା ପାଦ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଭିଡ଼

Ratnamani Maharana

ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ ହେଲା ଏକକ ପରୀକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

Ratnamani Maharana

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଟିକ୍‌ଟିକ୍‌ ଭିଡିଓ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଅଟକ ହେଲେ ନାବାଳିକା

Ratnamani Maharana

ଖୋଲା ପଡ଼ିଆରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

Ratnamani Maharana

କଳିଙ୍ଗ ବାଲିଯାତ୍ରାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବିବାଦ

Ratnamani Maharana