News

ଭାରତୀୟ ଟେଲିକମ୍ ନିୟାମକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ (ଟ୍ରାଇ) ତରଫରୁ କଲ ଡ୍ରପ ହେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା

ଭାରତୀୟ ଟେଲିକମ୍ ନିୟାମକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ (ଟ୍ରାଇ) କଲ ଡ୍ରପ ନିୟମକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରିଛି । ଯେଉଁ କଂପାନି ନିୟମକୁ ଉଲ୍ଲଘଂନ କରିବେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜରିମାନା ଲାଗୁ କରାଯିବ । କଲ୍ ଡ୍ରପ୍ ପାଇଁ କେତେକ ମାନଦଣ୍ଡ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁ କଂପାନି କ୍ରାମଗତ ତିନିଟି ତ୍ରୈମାସିକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିୟମ ପାଳନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହେବେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଜରିମାନା ଲାଗୁ କରାଯିବ । କଲ୍ ଡ୍ରପ୍ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଜରିମାନା ହେଉଛି ୧-୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ।

ତେବେ ଯଦି କୌଣସି କଂପାନି କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଟି ତ୍ରୈମାସିକରେ ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହେବେ ତେବେ ସାଧାରଣ ଜରିମାନାର ୧.୫ ଗୁଣ ଅଧିକ ଜରିମାନା ସେମାନଙ୍କୁ ଗଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଯଦି ନିୟମ ପାଳନ ବିଫଳତା କ୍ରମାଗତ ତିନିଟି ତ୍ରୈମାସିକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ ତେବେ କଂପାନିମାନଙ୍କୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ଜରିମାନାର ଦୁଇ ଗୁଣ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଗଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ପୂର୍ବରୁ କଲ୍ ଡ୍ରପ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଘଂନ ପାଇଁ ଜରିମାନା ରାଶି ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଥିଲା ।

କଲ୍ ଡ୍ରପ୍ ପାଇଁ ସଂଶୋଧିତ ନିୟମ ଜାରି ହୋଇଛି । ଗୋଟିଏ ସର୍କଲରେ ଥିବା ମୋବାଇଲ୍ ସାଇଟଗୁଡ଼ିକ ୯୦% ସମୟ ୨%ରୁ ଅଧିକ କଲ୍ ଡ୍ରପ୍ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ସମୟରେ କଲ୍ ଡ୍ରପ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୩%ରୁ ଅଧିକ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଟ୍ରାଇ ଜଣାଇଛି ।

 

ଭାରତୀୟ ଟେଲିକମ୍ ନିୟାମକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ (ଟ୍ରାଇ) ତରଫରୁ କଲ ଡ୍ରପ ହେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା  ଭାରତୀୟ ଟେଲିକମ୍ ନିୟାମକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ (ଟ୍ରାଇ) ତରଫରୁ କଲ ଡ୍ରପ ହେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା

Related posts

ପେଟ୍ରୋଲ ଡିଜେଲ ପରେ ବଢ଼ିଲା ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍‌ ମୂଲ୍ୟ

ENO Beuro

ଓଡିଶାକୁ ଆସୁଛି ଲଘୁଚାପ ,୧୦ରୁ ବର୍ଷା

ENO Beuro

ରୁଚି ଫ୍ରୋଜିଟ୍‌ ର ଚତୁର୍ଥ ଆଉଟ୍‌ଲେଟ୍‌ ମଧୁପାଟଣା ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳଠାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More