News

‘ଏକତା ଦୌଡ଼’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ

home

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ଆଜି ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏକତା ଦୌଡ଼ (ରନ୍ ଫର ୟୁନିଟି)ର ପତାକା ଦେଖାଇ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଦୌଡ଼ରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଯୁବକ, ଯୁବତୀ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ଉତ୍ସାହର ସହ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଏକତାର ଶପଥ ପାଠ କରାଇଥିଲେ ।

home

ଉପସ୍ଥିତ ସମାବେଶରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ଶ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ଭାରତର ସ୍ୱାଧୀନତା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ଏକତ୍ରୀକରଣ ଦିଗରେ ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲଙ୍କ ଅବଦାନକୁ ସ୍ମରଣ କରିଥିଲେ । ଭାରତର ଏକତା ଓ ଅଖଣ୍ଡତା ପଛରେ ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲଙ୍କ ସାହସ ହିଁ ଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ଦେଶ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଋଣୀ । ଭାରତର ଲୌହ ମାନବଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସଫଳ କରିବା ଦିଗରେ ଆମେ ଏବେ ଶପଥ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ 143ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ପଟେଲ ଚୌକଠାରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇଥିଲେ ।

ପଢନ୍ତୁ; କ୍ଷୀର ଚା’ ଅପେକ୍ଷା କଳା ଚା’ ଶରୀର ପାଇଁ ବେଶ ଲାଭଦାୟକ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ

Related posts

ଜେଲରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଅଭିଜିତ ଆୟାର

ENO Beuro

ପାରିକର ହିଁ ଗୋଆର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହିବେ

ENO Beuro

ଜନ୍ମବେଦୀରେ ସରି ଆସୁଛି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତିଙ୍କ ଲୀଳାଖେଳା, କାଲି ବାହୁଡା

Ratnamani Moharana

Leave a Comment