News

କପି ରୋକିବାରୁ ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେନି ୧୦ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ଚଳିତ  ବର୍ଷ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାରେ କପି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। କପି ଧରିବାକୁ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ୱାଡ ଗଢାଯାଇଛି । ଏବଂ ସବୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ସିସିଟିଭି ନଜରରେ ରଖାଯାଇଛି। ଫଳରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଯେଉଁ ଶିକ୍ଷକମାନେ କପି ଧରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ  ସେମାନେ ଅସହାୟ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ଫେବୁଆରୀ ୬ରୁ ଆରମ୍ବ ହୋଇଥିବା ଏହି ପରୀକ୍ଷା ୧ ମାସ ଯାଏ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଗତକାଲି ଏହାର ତୃତୀୟ ଦିନ ଥିଲା । ଏହି ବର୍ଷ ୬୬ ଲକ୍ଷ ପରିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ପରିକ୍ଷାର୍ଥୀ  ପରିକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଆସିନାହାନ୍ତି।

ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଦିନେଶ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି  ଯେ ,୮୦ ପ୍ରତିଶତ ପରିକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ବାହାରର । ସେମାନେ କେବଳ ନାମ ଲେଖାଇ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ପରିକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଆସନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଶିକ୍ଷକ ମାନେ କପି ଦ୍ଵାରା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପାସ କରିଦିଅନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦୃଢ ପଦକ୍ଷ୍ୟପ ଯୋଗୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇନାହିଁ।

ପଢନ୍ତୁ;

ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ : ବାଲେଶ୍ୱରରେ ୧୨ ଘଂଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା

Related posts

ଆସନ୍ତା ତିନି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୪୯ଟି କର୍କଟ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା

ENO Beuro

ଜୁଲାଇ ୨୭ରେ ହେବ ଚଳିତ ଶତାବ୍ଦୀର ଦୀର୍ଘତମ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ

ENO Beuro

ତାଇୱାନରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ : ୨ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More