VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଘରର କେଉଁ ଦିଗରେ ଘଣ୍ଟା ଲଗାଇବେ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ଦାମିକିଆ ଘଣ୍ଟା ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ବାରା ସମୟ ବଦଳେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଦିନ ମଧ୍ୟ ବଦଳେନି । କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘଣ୍ଟା ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇ ଦେଇ ପାରେ । ଘରେ ଘଣ୍ଟା ଟାଙ୍ଗିବା ବେଳେ ବିଶେଷ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବକୁ ପଡେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସମୟକୁ ଭଲ ବା ଖରାପ କରିପାରେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରର କେଉଁ ଦିଗରେ ଘଣ୍ଟା ଟାଙ୍ଗିଲେ ଆପଣଙ୍କର ଆଗମୀ ସମୟ ଶୁଭ ଏବଂ ସୁଖମୟ ହେବ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ଯମରାଜଙ୍କ ଦିଗ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ଦିଗରେ ଘଣ୍ଟା ଲଗାଇବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଗତି ଧୀର ହୋଇପାରେ । ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗ ଘରର ମୁଖିଆଙ୍କ ପାଇଁ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ତେଣୁ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଘଣ୍ଟା ଟାଙ୍ଗିଲେ ଘର ମୁଖିଆଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ହାନି ଘଟିପାରେ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ଉପରେ ଘଣ୍ଟା ଲଗାଇବା ଅନୁଚିତ୍ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ବାରା ଘରେ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବ ପଡିବା ସହ ଅଶାନ୍ତି ବଢିଥାଏ । ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର ପୂର୍ବ, ପଶ୍ଚିମ ଓ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଲଗାଇବା ଘଣ୍ଟା ଉଚିତ୍ । ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଘଣ୍ଟା ଲାଗିଲେ ଘରର ବାତାବରଣ ସୁସ୍ଥ ହେବା ସହ ଶୁଭ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଘଣ୍ଟା ରହିଲେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉନ୍ନତି ଘଟିଥାଏ । ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଘଣ୍ଟା ଟାଙ୍ଗିଲେ ଘରେ ଆର୍ଥିକ ଅନଟନ ଦେଖା ଯାଏନାହିଁ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟାକୁ ବିଲକୁଲ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ଘରେ ନକାରତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଏହା ସହ ଘଣ୍ଟାରେ ଯେପରି ଧୂଳି ଜମିବ ନାହିଁ ସେ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ହାତର ପିନ୍ଧୁଥିବା ଘଣ୍ଟାକୁ ତକିଆ ତଳେ ରଖି ଶୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଉପରେ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବ ପଡିବା ସହ ସ୍ବଭାବରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥାଏ ।ଘରେ ସବୁଜ ବା ନାରଙ୍ଗି ରଙ୍ଗର ଏବଂ ଦୋକାନରେ କଳା ବା ଗାଢ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ଘଡି ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ପ୍ରେମରେ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Related posts

ଘରେ ଗଙ୍ଗାଜଳ ଥିଲେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ କାମ , ନଚେତ ହୋଇ ପାରେ ଅସୁବିଧା

ENO Beuro

କେଉଁ ଦିଗରେ ବାଲକୋନିି ରହିଲେ ମିଳିଥାଏ ଶୁଭ ଫଳ! ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ପ୍ରେମ ଏବଂ ନିବିଡତା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଘରର ଏହି ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଲାଫିଂ ବୁଦ୍ଧା ମୂର୍ତ୍ତି !

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment