VASTU

ଗୁରୁବାର ଦିନ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କାମ , ହୋଇପାରିବେ ଧନୀ

ଗୁରୁବାର ଦିନ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କାମ

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଆମ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା ରହିଛି । କୁହାଯାଏ କି ଆମ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ କୋଟି କୋଟି ଦେବା ଦେବୀ ଅଛନ୍ତି । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କର ଆଧିପତ୍ୟ ରହିଥାଏ ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଗୁରୁବାର ଦିନ କେଉଁ କାମ ସବୁ କଲେ ଧନୀ ହୋଇପାରିବେ-

tree

ଗୁରୁବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟଦୟ ପୂର୍ବରୁ ଉଠି ସ୍ଥାନ କରିବା ଉଚିତ । ଗାଧୋଇବା ପାଣି ରେ ଅଳ୍ପ ହଳଦୀ ପକାଇ ହଳଦିଆ ଵସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ସ୍ନାନ କରିବା ଉଚିତ । ଏହି ସମୟ ରେ “ଓଁ ନମଃ ଭଗବତେ ବାସୁଦେବାୟ” ମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରି କେଶରର ତିଳକ ଲଗାଇବେ।

ଏହାପରେ ଆପଣ କଦଳୀ ଗଛ ରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରିବେ। ଜଳ ଅର୍ପଣ କରିବା ପରେ ଆପଣ ସୋରିଷ ତେଲର ଏକ ଦୀପ ଲଗାଇ ଗୁଡ଼ ଭୋଗ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ବିଷ୍ଣୁ ସହସ୍ର ନାମର ପାଠ କରନ୍ତୁ । ଏମିତି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଧନ ପ୍ରାପ୍ତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଦେବ ଗୁରୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କର ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ ରହିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଦିନ ଦେବଗୁରୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିଥାନ୍ତି ତ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ଆପଣ ଧନଵାନ ହେଇଥାନ୍ତି ।  ତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ହିଁ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିପୂର୍ଣ ହେଇଥାଏ ।  ଜୀବନରେ କୌଣସି ବି ସମସ୍ୟା ରହିନଥାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ ଓ ଧନ ସମ୍ପତି ମଧ୍ୟ ପାଇବେ ।

siv

ଆପଣ ଶିବ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ  ଏବଂ ସେଠାରେ ଆପଣ ବେସନର ଲଡୁ ଭୋଗ କରିପାରିବେ ।  ମନ୍ଦିରରେ ଦେବ ଗୁରୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ସମୟରେ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ସୁତାକୁ ହାତରେ ବାନ୍ଧି ପାରିବେ ।  ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଧନ ବଢିବ ।

 

ପଢନ୍ତୁ ;ନିଦାହାସ ଟ୍ରଫି : ଆଜି ବାଂଲାଦେଶକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ

Related posts

ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ଦେଖି ବିବାହ କରିବା ଭଲ ନୁହେଁ : ଚାଣକ୍ୟ ନୀତି

ENO Beuro

ସକାଳୁ ଉଠି କେଉଁ କାମ କଲେ ଭବିଷ୍ୟତ ଉଜ୍ଵଳ ହେବ! ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ବିବାହ ସମୟରେ ବର-କନିଆଙ୍କୁ କାହିଁକି ହଳଦୀ ଲଗାଯାଇଥାଏ? ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More