VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସାମଗ୍ରୀ,ଦୂର ହେବ ବାସ୍ତୁଦୋଷ

ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଦୂର ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ

ଯେଉଁ ଘରେ ରାମାୟଣ ପାଠ , ସତ୍ୟନାରାୟଣ ପୂଜା ଓ ସୁଂଦରକନ୍ଦା ଇତ୍ୟାଦି ପାଠ କରାଯାଏ । ସେଠାରେ କୌଣସି ବାସ୍ତୁଦୋଷ ରହେ ନାହିଁ ।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘରେ କିଛି ଏପରି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଘରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ସଂଚାର ହେଇଥାଏ ଏବଂ ସମସ୍ତ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଦୂର ହୁଏ ଓ ଘରେ ଧନର ଅଭାବ ରହେ ନାହିଁ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ଅଗଣାରେ ସର୍ବଦା ଏକ ତୁଳସୀ ଗଛ ରଖିବା ଉଚିତ । ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ମା ବୃନ୍ଦାବତୀ ବୋଲି ମାନଯାଏ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ସକାରତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ରୁହେ । ଯାହା ଦ୍ଵାରା କେବେ ବି ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରି ପାରେ ନାହିଁ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗୋ ମୂତ୍ର ଛିଞ୍ଚନ ଦ୍ୱାରା ଘରୁ ଵାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର ହୁଏ । ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଦିନ କଞ୍ଚା ଲିମ୍ବ ପତ୍ର ର ଧୁଆ ମଧ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

tulsi

ପାଣିରେ କିଛି ଲୁଣ ଓ ଫିଟିକିରି ମିଶାଇ ଏହି ପାଣି କୁ ଛିଞ୍ଚନ କରନ୍ତୁ । ଘରେ ସକାଳେ , ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘରର ସମସ୍ତ ଲୋକ ଏକ ସ୍ଥାନରେ ବସି ପୂଜା କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘର ଉପରକୁ ଆସୁଥିବା ବଡ ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ।

ଘରେ ସକାଳେ , ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ କର୍ପୁର କିମ୍ବା ଝୁଣା ଧୂଆଁ ଦେବା ଉଚିତ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ କୌଣସି ଖରାପ ଶକ୍ତି ପ୍ରବେଶ କରି ପାରିବ ନାହିଁ ।  ଏହା ଦ୍ଵାରା ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବା।

ପଢନ୍ତୁ; ଆପଣ ଦିନସାରା ବ୍ୟସ୍ତତାରେ ରହୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ପଡିପାରେ ମସ୍ତିଷ୍କରେ କୁ ପ୍ରଭାବ

 

Related posts

ସକାଳୁ ଉଠି ହାତ ପାପୁଲି ଦେଖିବା ଦ୍ଵାରା ମିଳିଥାଏ ଏହିସବୁ ଫାଇଦା

ENO Beuro

ମିଳିବ ନିଜ ମନ ପସନ୍ଦର ଜୀବନସାଥି! ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସହଜ ଉପାୟ

ENO Beuro

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା , ସୁଖସମୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଘରର ମୁଖ୍ୟଦ୍ଵାରରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ବାସ୍ତୁ ଉପଚାର

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment