• Home
  • ASTRO
  • VASTU
  • ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସାମଗ୍ରୀ,ଦୂର ହେବ ବାସ୍ତୁଦୋଷ
VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସାମଗ୍ରୀ,ଦୂର ହେବ ବାସ୍ତୁଦୋଷ

ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଦୂର ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ

ଯେଉଁ ଘରେ ରାମାୟଣ ପାଠ , ସତ୍ୟନାରାୟଣ ପୂଜା ଓ ସୁଂଦରକନ୍ଦା ଇତ୍ୟାଦି ପାଠ କରାଯାଏ । ସେଠାରେ କୌଣସି ବାସ୍ତୁଦୋଷ ରହେ ନାହିଁ ।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘରେ କିଛି ଏପରି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଘରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ସଂଚାର ହେଇଥାଏ ଏବଂ ସମସ୍ତ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଦୂର ହୁଏ ଓ ଘରେ ଧନର ଅଭାବ ରହେ ନାହିଁ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ଅଗଣାରେ ସର୍ବଦା ଏକ ତୁଳସୀ ଗଛ ରଖିବା ଉଚିତ । ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ମା ବୃନ୍ଦାବତୀ ବୋଲି ମାନଯାଏ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ସକାରତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ରୁହେ । ଯାହା ଦ୍ଵାରା କେବେ ବି ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରି ପାରେ ନାହିଁ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗୋ ମୂତ୍ର ଛିଞ୍ଚନ ଦ୍ୱାରା ଘରୁ ଵାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର ହୁଏ । ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଦିନ କଞ୍ଚା ଲିମ୍ବ ପତ୍ର ର ଧୁଆ ମଧ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

tulsi ବାସ୍ତୁଦୋଷ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସାମଗ୍ରୀ,ଦୂର ହେବ ବାସ୍ତୁଦୋଷ tulsi

ପାଣିରେ କିଛି ଲୁଣ ଓ ଫିଟିକିରି ମିଶାଇ ଏହି ପାଣି କୁ ଛିଞ୍ଚନ କରନ୍ତୁ । ଘରେ ସକାଳେ , ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘରର ସମସ୍ତ ଲୋକ ଏକ ସ୍ଥାନରେ ବସି ପୂଜା କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘର ଉପରକୁ ଆସୁଥିବା ବଡ ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ।

ଘରେ ସକାଳେ , ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ କର୍ପୁର କିମ୍ବା ଝୁଣା ଧୂଆଁ ଦେବା ଉଚିତ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ କୌଣସି ଖରାପ ଶକ୍ତି ପ୍ରବେଶ କରି ପାରିବ ନାହିଁ ।  ଏହା ଦ୍ଵାରା ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବା।

ପଢନ୍ତୁ; ଆପଣ ଦିନସାରା ବ୍ୟସ୍ତତାରେ ରହୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ପଡିପାରେ ମସ୍ତିଷ୍କରେ କୁ ପ୍ରଭାବ

 

Related posts

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଦିଗରେ କାନ୍ଥଘଣ୍ଟା ଲଗାଇଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରୁ ବାହାରିବା ସମୟରେ ଏହି ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ବାରମ୍ବାର ସ୍ଵପ୍ନରେ ସର୍ପ ଦେଖୁଛନ୍ତି ? କେତେବେଳେ ସର୍ପ ଦେଖିଲେ ଶୁଭଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହୁଏ, ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More