VASTU

ସ୍ନାନାଗାର ବିଷୟରେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର କ’ଣ କହେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣର ସ୍ଥିତି ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର କରିଥାଏ । ଅନେକ ବର୍ଗର ଲୋକେ ଏସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ନ ଦେଇ ନିଜ ମନମୁତାବକ୍ ଘର ତିଆରି କରନ୍ତି, ହେଲେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥାନ୍ତି । ମୁମ୍ବଇର ଜନୈକ ନାମକରା ବାସ୍ତୁବିତ୍  ଏ ସମ୍ପର୍କିତ କିଛି ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସ୍ନାନାଗାର ନିମନ୍ତେ ସର୍ବୋତ୍କୃଷ୍ଟ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ।ଅନେକ ଏହି କୋଣରେ ସ୍ନାନାଗାର ନିର୍ମାଣ କରନ୍ତି । ଭୁଲରେ ବି ଏମିତି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ସବୁବେଳେ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବେ ଦିଗ ଓ କୋଣ ମଧ୍ୟରେ ଯଥେଷ୍ଟ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଅଛି ।ସ୍ନାନାଗାର ଯଥାସମ୍ଭବ ପରିଷ୍କାର ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ।ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସ୍ନାନାଗାରରେ ଅଯଥା ପାଣି ନଷ୍ଟ କରିବା ଅନୁଚିତ ।ଏଥି ପାଇଁ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ ।

ରୋଷଶାଳା ଓ ସ୍ନାନାଗାର ପାଖାପାଖି କେବେହେଲେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଯଦିବି ଆପଣ ଏମିତି କରିଛନ୍ତି,ତେବେ ବାସ୍ତୁବିତଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଏହାର ନିରାକରଣ କରିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । ରୋଷଶାଳା ଓ ସ୍ନାନାଗାର ପାଖାପାଖି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ନିୟମିତ ଝଗଡା ହୋଇଥାଏ ।

ଶୟନ କକ୍ଷ ସଂଲଗ୍ନ ସ୍ନାନାଗାର କରୁଥିଲେ, କେବେହେଲେ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ କରନ୍ତୁନାହିଁ । ଏହା ବିପଦକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରେ ଓ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇ ଥାଏ ।

ସ୍ନାନାଗାର ଦୁଆର ସମ୍ମୁଖରେ ଦର୍ପଣ ଲଗାଇବା ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳିଝଗଡ଼ାର ଅନ୍ୟତମ କାରଣ । ଏପରି ସ୍ଥଳେ ପରିବାରର ପିଲାମାନେ ଘରଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହୁଥିବାର ବାସ୍ତୁବିତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।ସ୍ନାନାଗାର ଯଥାସମ୍ଭବ ପରିଷ୍କାର ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ସ୍ନାନାଗାର ବିଷୟରେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର କ’ଣ କହେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା birth room

ପଢନ୍ତୁ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଅଦାର ଔଷଧିୟ ଗୁଣ

Related posts

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କାଉର କେଉଁ ସଂକେତକୁ ଶୁଭ ଓ ଅଶୁଭ ସଂକେତ ମନାଯାଏ?

ENO Beuro

ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ପୁରୁଷଙ୍କ ବିଷୟରେ ରହିଛି କିଛି ଖାସ୍ ତଥ୍ୟ ; ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ଅବସରରେ କିପରି କରିବେ ଶିବାର୍ଚ୍ଚନା!

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More