VASTU

ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଘର ଦୁଆର ମୁହଁରେ ଟାଙ୍ଗନ୍ତୁ ଆମ୍ବପତ୍ର,ଦୂର ହେବ ଅନେକ ସମସ୍ୟା

କୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ଯେପରି ବିବାହ, ବ୍ରତଘର ଏବଂ ପୂଜା ପାର୍ବଣରେ ଆମ୍ବପତ୍ର ଓ ଆମ୍ବଡାଳର ମହତ୍ତ୍ଵ ଅଧିକ ଥାଏ। କିଛି ଲୋକ ଘର ସଜାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆମ୍ବଡାଳର ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ପଛରେ ଥିବା ରହସ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ-

ଆମ୍ବଗଛକୁ ଏକ ପବିତ୍ର ଗଛ। ଆମ୍ବ, ଆମ୍ବପତ୍ର ଓ ଆମ୍ବଡାଳରେ ବିଶେଷ ଗୁଣ ଭରି ରହିଛି । ଆମ୍ବ କାଠକୁ ହୋମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । ହୋମରେ ଗୁଆ ଘିଅ ସହ ଆମ୍ବକାଠ ଜାଳିଲେ ଘରେ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ।

ଆମ୍ବପତ୍ରକୁ ଘର ଆଗରେ ଟାଙ୍ଗିବା ଦ୍ୱାରା ଘରର ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହ ଧନ ଓ ସମୃଦ୍ଧିରେ ପୁରି ଉଠେ।

ଘରର ଦୁଆର ମୁହଁରେ ଆମ୍ବପତ୍ର ଟାଙ୍ଗିଲେ ଘରକୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ। ଘର ମଧ୍ୟକୁ ଆସୁଥିବା ପବନ ଏହି ପତ୍ରର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଘର ମଧ୍ୟକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ, ଯାହା ଫଳରେ ଘରେ ଉତ୍ତମ ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ।

ଏହା ଛଡା ଘରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହେବା ସହ ଘରୁ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୋଇଥାଏ। କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉପୁଜୁ ଥିବା ବାଧାବିଘ୍ନ ଦୂର ହୋଇଥା। ତେଣୁ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆଗରୁ ଆମ୍ବପତ୍ରର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ।

ପଢନ୍ତୁ; ଫୋନ ଚାର୍ଜ କରିବା ସମୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ,ନଚେତ୍ ହୋଇପାରେ ଅଘଟଣ

Related posts

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଅରଖ ଫୁଲର ମହତ୍ଵ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ରୋଜଗାର ଓ ଚାକିରୀରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ଚହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ENO Beuro

ତଳେ ବସି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମିଳିଥାଏ ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥଗତ ଲାଭ ! ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment