VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଦାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କି ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ?

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଦାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ ବହୁତ ସୁଫଳ ମିଳେ । ଦାନ କରିବା ପାଇଁ କେବେ ବି କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଦାନରୁ ଯେଉଁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ମିଳେ ତାହା ହୁଏତ ପାଇବାରେ ନ ଥାଏ । ଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଧନ ନୁହେଁ, ମନଟିଏ ଦରକାର। ଉତ୍ତମ ମନଟିଏ ନ ଥିଲେ କେହି କେବେ ଦାନ କରିପାରେନା । ତେବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କାହାକୁ କେଉଁ ଜିନିଷ ଦାନ କଲେ ସୁଫଳ ମିଳେ ।

କ’ଣ ଦାନ କଲେ କି ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ପକ୍ଷୀମାଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁଦ ଦାନ ଉତ୍ତମ ହୋଇଥାଏ । ଖୁଦ, ଚାଉଲ ଦେଇ ପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରୀତ କରାଇଲେ ମଙ୍ଗଳ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି କି କାଉ ଆମକୁ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ । ଆଗକୁ ଆମର ଶୁଭ ହେବ କି ଅଶୁଭ ହେବ ? ସେଥିପାଇଁ ଆମକୁ ସତର୍କ ହୋଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ।
  • ମାଛଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ହେଉଛି କୁଣ୍ଡା, ଗୋବରା ଗୋଳା। ମାଛକୁ ଦାନ କରିବାର ଥିଲେ କୁଣ୍ଡା ଓ ଗୋବରରେ ଗୋଳା କରି ତାହାକୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ।

fish

  • ଗୋମାତାକୁ ରୁଟି ନୁହେଁ, ଘାସ ଦାନ କରନ୍ତୁ । ପୁରାଣରେ ବର୍ଣ୍ଣିତ ଅଛି ଗାଈକୁ ଘାସ ଦାନ କଲେ ଘରେ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କିଛି ବି ଅସୁବିଧା ହୋଇ ନ ଥାଏ ।

cow

  • କୁକୁରକୁ ସବୁଠୁ ବିଶ୍ଵାସୀ ପ୍ରାଣୀ କୁହାଯାଏ । ତେବେ କୁକୁରକୁ ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦେବେ ଆପଣ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । କୁକୁରଟିକୁ ରୁଟିଟିଏ ଦେଲେ ସେ ଯେଉଁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ଲାଭ କରେ ତାହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପାଇଁ ସୁଫଳ ଆକାରରେ ମିଳେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ନିଦାହାସ ଟ୍ରଫି : ଭାରତ – ବାଂଲାଦେଶ ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା

Related posts

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା , ସୁଖସମୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଘରର ମୁଖ୍ୟଦ୍ଵାରରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ବାସ୍ତୁ ଉପଚାର

ENO Beuro

ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ, ବଦଳିବ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ!

ENO Beuro

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରନୁସାରେ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପାନ ବିଡ଼ା ଅର୍ପଣ କଲେ ଦୂର ହେବ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା

Ratnamani Moharana

2 comments

Leave a Comment