VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ହନୁମାନଙ୍କ ଫୋଟ ରଖିଲେ, କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ ଭୁଲ !

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ହିନ୍ଦୁଧର୍ମରେ ବହୁତ କିଛି ଏମିତି କଥା ଅଛି ଯାହା ଆମେ ଜାଣି ନ ଥାଉ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୋକଙ୍କ ଘରର ପୂଜା ସ୍ଥାନରେ ବିଭିନ୍ନ ଭଗବାନଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଫଟୋ ପୂଜା କରାଯାଇଥାଏ । ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି କି ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଘରେ ହନୁମାନ ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଫଟୋ ପୂଜା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ କିଛି ବିଶେଷ କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କିଛି ଟିପ୍ସ :-

  • ରାମ ଭକ୍ତ ହନୁମାନ ଙ୍କର ଫଟୋ ଘରେ ଲଗାଇବା ବେଳେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ କି ଏହି ଫଟୋ ଯେପରି ଶୋଇବା ଘରେ ନ ରୁହେ । କାରଣ ହନୁମାନ ବାଲବ୍ରହ୍ମଚାରୀ ଅଟନ୍ତି ।
  • ଯେଉଁ ଫଟୋରେ ହନୁମାନ ତାଙ୍କର ବିଶାଳ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବେ ସେହି ଫଟୋକୁ ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ, ଏହାଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତି ଖରାପ ପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇ ପାରିବେ।

hanuman

  • ଭଗବାନଙ୍କ ଫୋଟୋ ରଖିଲେ ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କରିବା ଦରକାର।
  • ପ୍ରଦିଦିନ ହନୁମାନଙ୍କ ପୂଜା କାଲେ , ଭଗବାନଙ୍କ କୃପା ସଦେବ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ।
  • ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ହନୁମାନ ଙ୍କର ଦକ୍ଷିଣ କୋଣରେ ପ୍ରଭାବ ଅଧିକ ଥାଏ । ସେଥିପାଇଁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ କୋଣରେ ହନୁମାନଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାନ୍ତୁ । ସୀତା ମାତାଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ବି ହନୁମାନ ଦକ୍ଷିଣ କୋଣକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି କୋଣରେ ଫଟୋ ଲଗାଇବାର କାରଣ ହେଉଛି ଏହି କୋଣ ଦେଇ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ନକରାତ୍ମ ଶକ୍ତିକୁ ହନୁମାନ ରୋକି ଦେଇଥାନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ ; ଚର୍ମରୋଗ ଦୂର କରିଥାଏ “ହଳଦୀ”! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ସମ୍ପର୍କରେ

Related posts

ଗଣେଶଙ୍କର କେଉଁ ଆକୃତିର ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଘରେ କିମ୍ବା ଦୋକାନରେ ରଖି ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

ଅନ୍ୟ କାହାର ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ନଚେତ ବିପଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି

ENO Beuro

ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ, ବଦଳିବ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ!

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More