EnewsOdia.Com

ବୁଲବୁଲ ପାଇଁ ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକ୍ ବାଗଲପୁରରେ ଚାଲିଛି ସଙ୍କୀର୍ତ୍ତନ

ଗଭୀର ସମୁଦ୍ରରୁ ବଳ ଗୋଟାଇ ଅତି ଭୟଙ୍କର ରୂପ ଧାରଣ କରି ମାଡି ଆସୁଛି ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ବୁଲବୁଲ । ଘଂଟା ପ୍ରତି ୭ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ସ୍ଥଳଭାଗକୁ ମାଡି ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ବୁଲବୁଲ । ଏହି ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ସାମ୍ନାରେ ଯାହା ବି ପଡୁଛି ସବୁ ଛାରଖାର ହୋଇଯାଉଛି । ତେବେ ଯଦିଓ ଓଡିଶାକୁ ବୁଲବୁଲ ଛୁଇଁବନି କିନ୍ତୁ ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବ ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ପବନ ସାଙ୍ଗକୁ ବର୍ଷା । ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବରେ କେଉଁଠି ଗଛ ଭାଙ୍ଗିଲାଣି ତ ପୁଣି କେଉଁଠି ଘରର ଛାତ ଉଡିଗଲାଣି । ପୁଣି କେଉଁଠି ବଡ ବଡ ଗଛ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତା ଉପରେ ଗଦା ହୋଇଗଲାଣି । ତେବେ ବୁଲବୁଲ ପ୍ରକୋପରେ ଓଡିଶା ବର୍ତ୍ତି ଗଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ସାମାନ୍ୟତମ ପ୍ରଭାବବି ରାଜ୍ୟ ଉପରେ ଏବେଠୁ ଭାରି ପଡିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ନିକଟ ଅତୀତରେ ଭୟଙ୍କର ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ଫୋନିର କରାଳ ରୂପରେ ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଥିବା ପୁରୀବାସୀଙ୍କ ମନରେ ବୁଲବୁଲକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି କୋକୁଆ ଭୟ । ତେଣୁ ଫୋନି ଭଳି ବାତ୍ୟାକୁ ଆଉ ଯେମିତି ନଦେଖୁ ସେଥିପାଇଁ ଭଗବାନଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛନ୍ତି ଗାଁ ଲୋକେ ।

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକ ବାଗଲପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ ବୁଲବୁଲକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ପୁନର୍ବାର ବୁଲବୁଲ୍ ବାତ୍ୟା ଉଜାଡି ନ ଦେଉ ଗାଁର ହସଖୁସି , ତେଣୁ ଖୋଳା, ଗିନି ଧରି ଈଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଡାକୁଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଶିରିଡିକୁ ଟୁର୍‌-ପ୍ୟାକେଜ୍‌ ଘୋଷଣା କଲା ଆଇଆରସିଟିସି

Ratnamani Maharana

ରାଜଧାନୀରେ ଚାଲିବନି ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କ ମନମାନି

Ratnamani Maharana

ବିଷାକ୍ତ କେମିକାଲରେ ତିଆର ହେଉଛି ‘ମଦ’, ଢ଼ୋକେ ପିଇଲେ ପାଞ୍ଚ ମିନିଟରେ ହେବ ମୃତ୍ୟୁ

Ratnamani Maharana

ଛାଡ଼ୁନି ସାରଥି ମୋହ, ଭଦ୍ରକ ଟାଉନ ଥାନା ଅଂଚଳରେ ସାରଥି ବାବାଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା

Ratnamani Maharana

ବଦଳିଲା ବଳି ପ୍ରଥା, ମାଆ କାଳୀଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରାଯାଉଛି ଖଇରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୁଗାର

Ratnamani Maharana

ଆଜିଠୁ କାର୍ତ୍ତିକ ମାସ, ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ହବିଷ୍ୟାଳିଙ୍କ ଭିଡ଼

Ratnamani Maharana