Entertainment

କ’ଣ ବିରୁଷ୍କା ଆଉଥରେ ବିବାହ କରିବେ ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ଓ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୧୩ରେ ଇଟାଲିର ଟସ୍କନି ସହରସ୍ଥିତ ବୋରଗୋ ଫିନୋସିଏତୋ ରିସର୍ଟରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିରୁଷ୍କାଙ୍କ ବିବାହ ଏତେ ଗୋପନୀୟ ଥିଲା ଯେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କର କେତେଜଣ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଦେଲେ ଅନ୍ୟ କେହି ଜାଣି ନଥିଲେ।

ବିରୁଷ୍କାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯେ ,ଦୁହେଁ ବିବାହ ଆଇନିଗତ ନୁହେଁ ବୋଲି । ଆଇନଗତ ଭୁଲ କରିଥିବାରୁ ଆଉ ଥରେ  ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଏ ଦୁହେଁ ଇଟାଲିରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ହେଁ ରୋମସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇ ନଥିଲେ। ତେବେ ଅସବୁିଧାଟି ହେଉଛି, ଏହାକୁ ନେଇ ଦୁହିଁଙ୍କ ବିବାହ ପଞ୍ଜିକରଣରେ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ।

କ’ଣ ବିରୁଷ୍କା ଆଉଥରେ ବିବାହ କରିବେ ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା virat anushka story

ନିୟମ ଅନୁସାରେ କୌଣସି ଭାରତୀୟ ଯଦି ବିବାହ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦେଶରେ କରନ୍ତି ତେବେ ବିଦେଶ ବିବାହ ଅଧିନିୟମ-୧୯୬୯ ଆଧାରରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ହୋଇଥାଏ। କୋହଲି ଓ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ବିବାହ ଏହି ବିବାହ ଅଧିନୟମ ଆଧାରରେ ହୋଇ ନାହିଁ। ଏମିତିରେ ଦେଶର ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ବିରୁଷ୍କା ରହିବେ, ସେମାନଙ୍କୁ ସେହି ରାଜ୍ୟର ନିୟମାନୁସାରେ ବିବାହ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପାଇଁ ପୁଣିଥରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ପଡ଼ି ପାରେ ବୋଲି ,ପଞ୍ଜାବ-ହରିୟାଣା ହାଇକୋର୍ଟର ଆଇନଜୀବୀ ହେମନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ।

ପଞ୍ଜାବ-ହରିୟାଣା ହାଇକୋର୍ଟର ଆଇନଜୀବୀ ତଥା ଆମ୍ବଲା ନିବାସୀ ହେମନ୍ତ କୁମାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟକୁ ଡିସେମ୍ବର ୧୩ରେ ଆରଟିଆଇ ଜରିଅାରେ ଏ ସଂପର୍କିତ ତଥ୍ୟ ମଗା ଯାଇଥିଲା। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ରୋମସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ଜାନୁଆରି ୪ରେ ଜବାବ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ବିରାଟ ଓ ଅନୁଷ୍କା ନିୟମାନୁସାରେ ନିଜର ବିବାହ ସମ୍ପର୍କରେ ଇଟାଲୀସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସର ମ୍ୟାରେଜ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା .ଦେବା କଥା, କିନ୍ତୁ ବିରୁଷ୍କାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଅାଯାଇ ନ ଥିଲା।

କ’ଣ ବିରୁଷ୍କା ଆଉଥରେ ବିବାହ କରିବେ ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା Virat 1

ପଢନ୍ତୁ ;

ଧମକ ଦେଲେ ରାଜପୁତ ନେତା ,ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ଆଉ ଏକ ଖବର ସାମ୍ନାରେ ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

Related posts

ପାଟଣାଗଡ ପାର୍ସଲ ବୋମା ଘଟଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ ବୁଲେଟ୍ ରାଜା ‘ ର ପ୍ରେସ୍ ମିଟ୍

ENO Beuro

ନୂଆ ଓଡିଆ ଚଳଚିତ୍ର ଯୋଗୀର ଅଡିଓ ରିଲିଜ୍ ହୋଇସାରିଛି

ENO Beuro

ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ଯାତ୍ରା : ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ରାଜକୀୟ ସମ୍ମାନ ସହିତ ହେବ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More