LIFESTYLE

ସକାଳୁ ଆଲାର୍ମ ବାଜିବା ପରେ ବି ପୁଣି ସୋଇପଡୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କୁ ସକାଳୁ ଉଠିବାକୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ଲାଗେ । ଏମିତି କି ସକାଳୁ ଆଲାର୍ମ ବାଜିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ନିଦ ଭାଙ୍ଗି ନ ଥାଏ । ସକାଳୁ ଆଲାର୍ମ ବାଜିବା ପରେ ତାହାକୁ ବନ୍ଦ କରି ପୁଣି ଶୋଇପଡ଼ିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି । ନିଦ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ପଶ୍ଚାତାପ କରିବା ଛଡ଼ା ଆଉ କିଛି ବାକି ନଥାଏ । ତେବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ କଲେ ଆପଣ ସହଜରେ ସକାଳୁ ଉଠିପାରିବେ।

କ’ଣ କଲେ ଆପଣ ସହଜରେ ସକାଳୁ ଉଠିପାରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଆଲାର୍ମ ଘଣ୍ଟା ପାଖରେ ସକାଳେ କରିବାକୁ ଥିବା କାମ ସଂପର୍କିତ କିଛି ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ । ଯେପରି ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ପଡ଼ିଯିବ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଏହି କାମ କରିବାର ଅଛି ଆଉ ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଯିବ ।

ଏବେ ମୋବାଇଲରେ ଏକ ଆପଲିକେସନ୍ ବି ଉପଲବ୍ଧ । ସେହି ଆପଲିକେସନ୍ ମୁତାବକ ଆପଣ ଚାହିଁକରି ବି ତୁରନ୍ତ ଆଲାର୍ମ ବନ୍ଦ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଆଲାର୍ମ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ୨-୩ଟି ଷ୍ଟେପର ଗଣିତ କରିବାକୁ ହେବ। ସେ ଷ୍ଟେପ୍ ଆପଣ ସ୍କିପ୍ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଫଳରେ ଆଲାର୍ମ ବନ୍ଦ ହେବା ଭିତରେ ଆପଣଙ୍କ ନିଦ ଭାଙ୍ଗି ସାରିଥିବ ।

ଯଦି ଆପଣ ଆଲାର୍ମ ଦେଉଛନ୍ତି ତେବେ ମୁଣ୍ଡ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ହାତ ନପାଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ । ଯେପରି ଆଲାର୍ମ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଉଠିବାକୁ ହେବ। ଲାଉଡ୍ ସାଉଣ୍ଡ୍ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ରାତିରେ ଖୁବ୍ ବେଶୀ ପାଣି ପିଇକି ଶୁଅନ୍ତୁ । ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଜୋର୍ ପରିଶ୍ରା ଲାଗିଲେ ବି ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଯିବ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ମୃତୁର କାରଣ କ’ଣ ? ହୃଦଘାତ ନା କସମେଟିକ ସର୍ଜରୀ !

Related posts

ପତଳା କେଶ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ କି , ଜାଣନ୍ତୁ ଘନ ଓ କଳା କେଶର ରହସ୍ୟ

ENO Beuro

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି? ଲାଲ ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଫାଇଦା! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା , ଶିଶୁଙ୍କ ବୁଦ୍ଧି ବଢାଇବା ପାଇଁ କେତେକ ତଥ୍ୟ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More