• Home
  • LIFESTYLE
  • ସକାଳୁ ଆଲାର୍ମ ବାଜିବା ପରେ ବି ପୁଣି ସୋଇପଡୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ
LIFESTYLE

ସକାଳୁ ଆଲାର୍ମ ବାଜିବା ପରେ ବି ପୁଣି ସୋଇପଡୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କୁ ସକାଳୁ ଉଠିବାକୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ଲାଗେ । ଏମିତି କି ସକାଳୁ ଆଲାର୍ମ ବାଜିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ନିଦ ଭାଙ୍ଗି ନ ଥାଏ । ସକାଳୁ ଆଲାର୍ମ ବାଜିବା ପରେ ତାହାକୁ ବନ୍ଦ କରି ପୁଣି ଶୋଇପଡ଼ିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି । ନିଦ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ପଶ୍ଚାତାପ କରିବା ଛଡ଼ା ଆଉ କିଛି ବାକି ନଥାଏ । ତେବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ କଲେ ଆପଣ ସହଜରେ ସକାଳୁ ଉଠିପାରିବେ।

କ’ଣ କଲେ ଆପଣ ସହଜରେ ସକାଳୁ ଉଠିପାରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଆଲାର୍ମ ଘଣ୍ଟା ପାଖରେ ସକାଳେ କରିବାକୁ ଥିବା କାମ ସଂପର୍କିତ କିଛି ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ । ଯେପରି ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ପଡ଼ିଯିବ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଏହି କାମ କରିବାର ଅଛି ଆଉ ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଯିବ ।

ଏବେ ମୋବାଇଲରେ ଏକ ଆପଲିକେସନ୍ ବି ଉପଲବ୍ଧ । ସେହି ଆପଲିକେସନ୍ ମୁତାବକ ଆପଣ ଚାହିଁକରି ବି ତୁରନ୍ତ ଆଲାର୍ମ ବନ୍ଦ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଆଲାର୍ମ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ୨-୩ଟି ଷ୍ଟେପର ଗଣିତ କରିବାକୁ ହେବ। ସେ ଷ୍ଟେପ୍ ଆପଣ ସ୍କିପ୍ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଫଳରେ ଆଲାର୍ମ ବନ୍ଦ ହେବା ଭିତରେ ଆପଣଙ୍କ ନିଦ ଭାଙ୍ଗି ସାରିଥିବ ।

ଯଦି ଆପଣ ଆଲାର୍ମ ଦେଉଛନ୍ତି ତେବେ ମୁଣ୍ଡ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ହାତ ନପାଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ । ଯେପରି ଆଲାର୍ମ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଉଠିବାକୁ ହେବ। ଲାଉଡ୍ ସାଉଣ୍ଡ୍ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ରାତିରେ ଖୁବ୍ ବେଶୀ ପାଣି ପିଇକି ଶୁଅନ୍ତୁ । ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଜୋର୍ ପରିଶ୍ରା ଲାଗିଲେ ବି ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଯିବ ।

ସକାଳୁ ଆଲାର୍ମ ବାଜିବା ପରେ ବି ପୁଣି ସୋଇପଡୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ alarm 1

ପଢନ୍ତୁ ;

ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ମୃତୁର କାରଣ କ’ଣ ? ହୃଦଘାତ ନା କସମେଟିକ ସର୍ଜରୀ !

Related posts

କେଶରେ ଅଧିକ ରୁପି ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ? କେତୋଟି ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦୂର କରନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ରାତିରେ ଏସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ପଡ଼ିପାରେ ବିପଦ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Jitendra

ଜନ୍ମମାସ ଦ୍ୱାରା ଜାଣିପାରିବେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ କେତେ ନିବିଡ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More