LIFESTYLE

ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଲେମ୍ବୁ ଚିପୁଡି ପିଇଲେ କଣ ଲାଭ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଲେମ୍ବୁ ପଣି ପିଈବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଉପକାରିତା ମିଳେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସଂପର୍କ ରେ ? ଲେମ୍ବୁ ପଣି ରେ ଭିଟାମିନ ସି ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ଥାଏ ।   ଲେମ୍ବୁ ପଣି ପିଈବା  ଦ୍ଵାରା ମୁହ୍ନରେ ଉଜଳତା ଆସିଥାଏ । ଲେମ୍ବୁ ପଣି ପିଈବା ଦ୍ଵାରା ଓଜନ ମଧ୍ୟ କମିଥାଏ ।

କିଡନିରେ ହୋଇଥିବା ଷ୍ଟୋନକୁ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ । ଏହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଫୁଡ୍‌ ପଏଜନିଂ ହୋଇଥାଏ, ତା’ହେଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇଲେ ଏହା ଦୂର କରିଥାଏ ।

ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଈବା ଦ୍ଵାରା  ଅନେକ ରୋଗ ରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଆପଣଙ୍କୁ ଯଦି ଥଣ୍ଡା ହୋଊଛି , ତାହାଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ  କିଡନିରେ  ଷ୍ଟୋନ ହୋଇଅଛି ,ତାହାଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଈନ୍ତୁ  । ଏହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । କେତେକ ଲୋକ ସକାଳୁ ଉଠିବା ପରେ ,ଉଷୁମ ପାଣି ରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ମଧ୍ୟ ପିଈନ୍ତି ,

ଏହାଦ୍ବାରା ଶରୀରରେ ଅନେକ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହାସହିତ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟତା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କୁ ଭଲ  ରଖିଥାଏ । ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇବ। ଦ୍ଵାରା ଶରୀର ମଧ୍ୟ ଠିକ ରହିଥାଏ। ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ମୁହ୍ନ ରେ ବେବହାର କାଲେ ,ମୁହ୍ନ ରେ ଥିବା ତୈଳ ଅଂଶକୁ  ମଧ୍ୟ କମକରିଥାଏ। ଏହା ଛଡା ମୁହ୍ନ ଉଜ୍ଜଲିତ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ । ଆଜମା ଆଦି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ଭଲ କାମ କରିଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣ  ଫୁଡ୍‌ ପଏଜନିଂ ର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି , ତା’ହେଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇଲେ ଏହା ଦୂର କରିଥାଏ ।

 

Related posts

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ?ମାନସିକ କାରଣ ଯୋଗୁଁ ଶରୀରରେ ହୋଇଥାଏ ଯନ୍ତ୍ରଣା

ENO Beuro

ଓଠ ଫଟା ସମସ୍ୟା ରୁ କେମିତି ରକ୍ଷା ପାଇବେ ସେ ବିଷୟରେ କିଛିଟା ଘରୋଇ ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଯାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ଖରାଦିନେ ଲେମ୍ବୁ-ପୋଦିନା ସର୍ବତ ପିଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପକାରୀ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More