• Home
  • LIFESTYLE
  • ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଲେମ୍ବୁ ଚିପୁଡି ପିଇଲେ କଣ ଲାଭ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?
LIFESTYLE

ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଲେମ୍ବୁ ଚିପୁଡି ପିଇଲେ କଣ ଲାଭ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଲେମ୍ବୁ ପଣି ପିଈବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଉପକାରିତା ମିଳେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସଂପର୍କ ରେ ? ଲେମ୍ବୁ ପଣି ରେ ଭିଟାମିନ ସି ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ଥାଏ ।   ଲେମ୍ବୁ ପଣି ପିଈବା  ଦ୍ଵାରା ମୁହ୍ନରେ ଉଜଳତା ଆସିଥାଏ । ଲେମ୍ବୁ ପଣି ପିଈବା ଦ୍ଵାରା ଓଜନ ମଧ୍ୟ କମିଥାଏ ।

ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଲେମ୍ବୁ ଚିପୁଡି  ପିଇଲେ   କଣ ଲାଭ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ? lemon

କିଡନିରେ ହୋଇଥିବା ଷ୍ଟୋନକୁ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ । ଏହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଫୁଡ୍‌ ପଏଜନିଂ ହୋଇଥାଏ, ତା’ହେଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇଲେ ଏହା ଦୂର କରିଥାଏ ।

ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଈବା ଦ୍ଵାରା  ଅନେକ ରୋଗ ରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଆପଣଙ୍କୁ ଯଦି ଥଣ୍ଡା ହୋଊଛି , ତାହାଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ  କିଡନିରେ  ଷ୍ଟୋନ ହୋଇଅଛି ,ତାହାଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଈନ୍ତୁ  । ଏହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । କେତେକ ଲୋକ ସକାଳୁ ଉଠିବା ପରେ ,ଉଷୁମ ପାଣି ରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ମଧ୍ୟ ପିଈନ୍ତି ,

ଏହାଦ୍ବାରା ଶରୀରରେ ଅନେକ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହାସହିତ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟତା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କୁ ଭଲ  ରଖିଥାଏ । ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇବ। ଦ୍ଵାରା ଶରୀର ମଧ୍ୟ ଠିକ ରହିଥାଏ। ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ମୁହ୍ନ ରେ ବେବହାର କାଲେ ,ମୁହ୍ନ ରେ ଥିବା ତୈଳ ଅଂଶକୁ  ମଧ୍ୟ କମକରିଥାଏ। ଏହା ଛଡା ମୁହ୍ନ ଉଜ୍ଜଲିତ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ । ଆଜମା ଆଦି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ଭଲ କାମ କରିଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣ  ଫୁଡ୍‌ ପଏଜନିଂ ର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି , ତା’ହେଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇଲେ ଏହା ଦୂର କରିଥାଏ ।

 

Related posts

ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଏହି ୬ଟି କଥା ଉପରେ ନିଶ୍ଚୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ପୁରୁଷମାନେ କାହିଁକି ଦାଢି ରଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି ? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛରେ ଲୁଚିଥିବା ରହସ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

ଓଜନ ବଢିଯାଉଛି , କେଶ ଝଡୁଛି ଓ କ୍ୟାନସର ଭୟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ? ଟ୍ରାଏ କରନ୍ତୁ ଏହି ପରିବା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More