LIFESTYLE

ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଲେମ୍ବୁ ଚିପୁଡି ପିଇଲେ କଣ ଲାଭ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଲେମ୍ବୁ ପଣି ପିଈବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଉପକାରିତା ମିଳେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସଂପର୍କ ରେ ? ଲେମ୍ବୁ ପଣି ରେ ଭିଟାମିନ ସି ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ଥାଏ ।   ଲେମ୍ବୁ ପଣି ପିଈବା  ଦ୍ଵାରା ମୁହ୍ନରେ ଉଜଳତା ଆସିଥାଏ । ଲେମ୍ବୁ ପଣି ପିଈବା ଦ୍ଵାରା ଓଜନ ମଧ୍ୟ କମିଥାଏ ।

ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଲେମ୍ବୁ ଚିପୁଡି  ପିଇଲେ   କଣ ଲାଭ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ? lemon

କିଡନିରେ ହୋଇଥିବା ଷ୍ଟୋନକୁ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ । ଏହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଫୁଡ୍‌ ପଏଜନିଂ ହୋଇଥାଏ, ତା’ହେଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇଲେ ଏହା ଦୂର କରିଥାଏ ।

ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଈବା ଦ୍ଵାରା  ଅନେକ ରୋଗ ରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଆପଣଙ୍କୁ ଯଦି ଥଣ୍ଡା ହୋଊଛି , ତାହାଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ  କିଡନିରେ  ଷ୍ଟୋନ ହୋଇଅଛି ,ତାହାଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଈନ୍ତୁ  । ଏହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । କେତେକ ଲୋକ ସକାଳୁ ଉଠିବା ପରେ ,ଉଷୁମ ପାଣି ରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ମଧ୍ୟ ପିଈନ୍ତି ,

ଏହାଦ୍ବାରା ଶରୀରରେ ଅନେକ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହାସହିତ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟତା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କୁ ଭଲ  ରଖିଥାଏ । ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇବ। ଦ୍ଵାରା ଶରୀର ମଧ୍ୟ ଠିକ ରହିଥାଏ। ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ମୁହ୍ନ ରେ ବେବହାର କାଲେ ,ମୁହ୍ନ ରେ ଥିବା ତୈଳ ଅଂଶକୁ  ମଧ୍ୟ କମକରିଥାଏ। ଏହା ଛଡା ମୁହ୍ନ ଉଜ୍ଜଲିତ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ । ଆଜମା ଆଦି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ଭଲ କାମ କରିଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣ  ଫୁଡ୍‌ ପଏଜନିଂ ର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି , ତା’ହେଲେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇଲେ ଏହା ଦୂର କରିଥାଏ ।

 

Related posts

ଲିଫ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଶରୀର ପାଇଁ ହୋଇପାରେ କ୍ଷତିକାରକ ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର କାରଣ

Krishna Kumar Manoj

ଗରମ ଦିନେ ଫେସ୍‌ର ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଗ୍ଲୋ ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

Krishna Kumar Manoj

ମେଡିସିନ ଖାଇବା ସମୟରେ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ,ନଚେତ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି ଅସୁବିଧାରେ!

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More