VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କେଉଁ ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିଲେ କ’ଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ?

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ପ୍ରତି ଦିନର ମହତ୍ୱ ରହିଛି । ସପ୍ତାହକ ସାତ ଦିନ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଭାବନା ସହିତ ଜଡିତ ଥାଏ । ଯେପରିକି ସୋମବାର ଦିନ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କର ପୂଜା, ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନ ପୂଜା, ଏବଂ ଠିକ୍ ସେହିଭଳି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣଙ୍କର ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଥାଏ । ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଏହିଦିନ ହଳଦିଆ ବସ୍ତ୍ର ଧାରଣ କରାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଆପଣମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହି ଦିନ ହଳଦିଆ ବସ୍ତ୍ର ଧାରଣ କରିବା ଦ୍ୱରା କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ହଳଦିଆ ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିଲେ କ’ଣ ଫାଇଦା ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ଗୁରୁବାରକୁ ସୁନା ଏବଂ ତମ୍ବା ଧାତୁ ସହିତ ଜଡିତ କରାଯାଇଛି । ସେହିଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣ ମଧ୍ୟ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ଧାରଣ କରିଥାନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ଯଦି ଆପଣ ଏହିଦିନ ହଳଦିଆ ବସ୍ତ୍ର କିମ୍ବା ଧାତୁ ଧାରଣ କରନ୍ତି ତାହାଲେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣଙ୍କର କୃପା ଲାଭ ହେବ ।

lord [object object] ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କେଉଁ ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିଲେ କ’ଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ? lord

  •  ଗୁରୁବାର ଦିନ ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ବିଷ୍ଣ ଭଗବାନଙ୍କର ପୂଜା କରାଯାଇଥାଏ । ସେହିଭଳି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସାଇବାବାଙ୍କୁ ଆରାଧନା କରାଯାଏ । ମାନ୍ୟତା ଅଛି ଯେ ଏହି ଦୁଇ ଭଗବାନଙ୍କୁ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ । ସେଥିପାଇଁ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁାରୁବାର ଦିନ ହଳଦିଆ ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ପୂଜାର୍ଚନା କରିନ୍ତିି ଭଗବାନ ତାଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତି ।
  • ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତଙ୍କର ବିବାହ ପାଇଁ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି ତେବେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ହଳଦିଆ ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦିଅନ୍ତୁ । ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ହୋଇଯିବ ।

ପଢନ୍ତୁ ;ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ପୂଜା କରିବା ସମୟରେ କେଉଁ ସବୁ କଥା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,କେଉଁ ଦିନ ଅନୁସାରେ କେଉଁ ରଙ୍ଗର ତିଲକ ଲଗାଇଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ

ENO Beuro

ଘରେ କେଉଁ ମାଟି ପାତ୍ର ଓ ଦ୍ରବ୍ୟ ରଖିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ଅପର ସୁଖଶାନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ପ୍ରଚୁର ପଇସା ରୋଜଗାର କରିବା ପରେ ବି ଘରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ନାହିଁ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏପରି କାହିଁକି ହୁଏ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More