LIFESTYLE

ଅଧିକ ଲୁଣ ଖାଉଛନ୍ତି କି? ଏହା ଦେହ ପ୍ରତି ହାନିକରିକ ଅଟେ । ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କ’ଣ

ଲୁଣ ବିନା ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ନଥାଏ । ଖାଦ୍ୟରେ ଲୁଣର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ରହିଛି । ଖାଦ୍ୟରେ ଲୁଣ କମ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥିଲେ ତାହାକୁ ପୁନର୍ବାର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ। କିନ୍ତୁ ଆବଶ୍ୟକତା ଠାରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥିଲେ,ତାହାକୁ ଖାଇବା ସମ୍ଭବ ହୋଇନଥାଏ । ତେବେ ଅଧିକ ଲୁଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ଅଟେ ।

ଅଧିକ ଲୁଣ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ଅନେକ ରୋଗ ରେ ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି ।  ଅଧିକ ଲୁଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ କି ନୁହେଁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,

କାର୍ଡିଓଲୋଜିଷ୍ଟଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଡାଏଟ ସମୟରେ ତରଳ ପଦାର୍ଥର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସୋଡିୟମରଆବଶ୍ୟକତା ଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଯେତିକି ପରିମାଣର ଲୁଣ ଖାଇଥାଉ ତାହା ଦରକାର ମୁତାବକ ହୋଇ ନଥାଏ । ଏହା ସୋଡିୟମ ଠାରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ଯେତେବେଳେ ଆମ ରକ୍ତରେ ଅତିରିକ୍ତ ସୋଡିୟମ ହୋଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଏହା ଆମ ରକ୍ତ ବାହିକାରେ ଜଳକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ରକ୍ତର ପରିମାଣ ବଢିଯାଏ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ହୋଇଥାଏ । ବିଭିନ୍ନ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଦ୍ୟରେ ଅଧିକ ଲୁଣ ମିଶାଇ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ଷ୍ଟ୍ରୋକର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଏବଂ ହାର୍ଟ ଆଟାକର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ।

ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସୋଡିୟମ କ୍ଲୋରାଇଡ ବା ସାଧାରଣ ଲୁଣ ଆମ ଖାଦ୍ୟର ଏକ ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତ । ଏଥିରେ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ସୋଡିୟମ ଏବଂ ୬୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଲୋରାଇଡରେ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ । ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସୋଡିୟମ ଏକ ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ଯାହା ଶରୀର ପାଇଁ ନିତାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ । ଏହା ଆମ ଶରୀରର ତରଳ ପଦାର୍ଥ ସନ୍ତୁଳନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ ।

ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଦିନକୁ ୧୪ ଗ୍ରାମରୁ ଅଧିକ ଲୁଣ ଖାଇଥାଆନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କର ହୃଦରୋଗ ହେବାର ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ । ସାଧାରଣତଃ ପ୍ରତିଦିନ ୬ରୁ ୭ ଗ୍ରାମ ଲୁଣ ଖାଇବା ଦରକାର ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପରେ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ୪ ଗ୍ରାମରୁ କମ ଲୁଣ ଖାଇବା ଦରକାର । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏକ ସୁସ୍ଥ ଜୀବନ ଗଠନ ହୋଇ ପାରିବ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,ସୋରିଷ ତେଲର ଉପକାରୀ ଗୁଣ

Related posts

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ପାନୀୟ ପିଇଲେ କମିଥାଏ ଓଜନ

ENO Beuro

ଚଲାନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଗାଲରେ ଭଉଁରୀ ଥିଲେ ବ୍ୟକ୍ତି ସ୍ୱଭାବରେ କିପରି ହୋଇଥାଏ!

ENO Beuro

ଆପଣ ଆରେଞ୍ଜ ମ୍ୟାରେଜ କରୁଛନ୍ତି କି ?ତେବେ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହି ୬ଟି କଥା

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment