LIFESTYLE

ବିଭାହ ସମୟରେ ପୁଅ ଝିଅଙ୍କ ବୟସରେ ଅନ୍ତର ରକ୍ଷାଯାଏ କାହିଁକି ଜାଣନ୍ତୁ ?

ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ବିଭାହ ବହୁତ ମହତ୍ଵ ପୂର୍ଣ ହୋଇଥାଏ । ବିଭାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହେବା ପରେ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ବଦଳି ଯାଇଥାଏ । ପୁଅ ହେଉ କି ଝିଅ ଦୁହିଁଙ୍କ ପାଁଇ ଏହି ବିଭାହ ମହତ୍ଵ ପୂର୍ଣ । ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ , ଝିଅ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି ।

ଘରଲୋକେ ଏହି ବିଭାହ ନିସ୍ପତି ବହୁତ ଭାବିଚିନ୍ତି ନିଷ୍ପତି ନେଇଥାନ୍ତି । ଏହି ନିଷ୍ପତି ନେବା ସମୟରେ ସର୍ବଦା ଦୁହିଁଙ୍କ ବୟସର ବ୍ୟବଧାନକୁ ଦେଖିଥାନ୍ତି ।  ଏହା କଣ ପାଇ ଦେଖାଯାଏ ଓ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେତେ ବୟସର ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ଉଚିତ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

କେତେ ବୟସର ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ଉଚିତ ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ବିବାହ ପରେ ଝିଅ ମାନେ ସର୍ବଦା ଚିନ୍ତିତ ଥାଆନ୍ତି ।  ଏହି ସମୟରେ ଯଦି ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨-୩ ବର୍ଷ ସମୟ ବ୍ୟବଧାନ ଥିବା ତ ଆପଣ ତାଙ୍କ ମନକୁ କଥାରେ ପରିବର୍ତନ କରିପାରିବେ ।
  • ବିବାହ ସମୟରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୟସର ବ୍ୟବଧାନ ଏଥି ପାଁଇ ମଧ୍ୟ ଥାଏ ଯେ ଜଣେ ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ସଂମାନ ଦେଇଥାଏ ।  ଯଦି ଏକ ବୟସର ତ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂମାନ ଅଭାବ ଥାଏ ।
  • ଏହା ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଦେଖାଦେଇଛି ଯେ ଯଦି ପୁଅ , ଝିଅ ଦୁହିଁଙ୍କ ବୟସ ସମାନ ତେବେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବଦା କଳି ଝଗଡା ଲାଗିରହେ ।
  • ୨-୩ ବର୍ଷ ସମୟ ବ୍ୟବଧାନ ଥିଲେ ଅସୁବିଧା ଗୁଡିକ ବହୁତ ସହଜରେ ସମାଧାନ ହୋଇଯିବ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ହେବେ ଆମିର୍ ଖାନ୍ ଓ ରଜନୀକାନ୍ତ

Related posts

ପାନିଆ,ତଉଲିଆ ଓ ସାବୁନ୍‌ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ !ଏହା ଶରୀର ଉପରେ କୁପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ

ENO Beuro

ଆପଣ ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ସମସ୍ୟାରେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି କି? ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଉପାୟ!

ENO Beuro

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁ ଉପକାରୀ ଛତୁ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

Ratnamani Moharana

1 comment

Leave a Comment