Featured

ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପ ସହ ଜଡ଼ିତ ଏହି ୫ଟି କଥା ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଜାଣିବା ଦରକାର

ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ୍‌ରେ ଏବେ ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପ ମେସେଞ୍ଜର୍‌ ଚାହିଦା ବହୁତ ରହିଛି । ଏହାର ଚାହିଦା ମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଥିରେ ଥିବା ଫିଚର୍‌କୁ ଲୋକମାନେ ପସନ୍ଦ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଲୋକମାନଙ୍କ ଚାହିଦାକୁ ନଜରରେ ରଖି କମ୍ପାନି ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି କି ଫିଚର୍‌କୁ କିପରି ଉନ୍ନତ କରି  ପାରିବ ଓ ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ଆକ୍ରୁଷ୍ଟ କିପରି ହେବେ ? ତେବେ ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପ ସହ ଜଡ଼ିତ ଅନେକ କଥା ଅଛି ଯାହା ଆପଣ ଜାଣି ନ ଥିବେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପ ସହ ଜଡ଼ିତ ଏହି ୫ଟି କଥା ।

ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ୫ଟି କଥା :-

  •  ଆପଣ ଟଙ୍କା ପଠେଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଅନ୍ୟ କେଉଁ ଆପ୍‌ ବ୍ୟବହାର ନ କରି , ଅତି ସହଜ ଉପାୟରେ ଆପଣ ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପ ଜରିଆରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଟଙ୍କା ପଠେଇ ପାରିବେ । କିଛି ଦିନ ପରେ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥାଟି ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ବୋଲି ଜଣା ପଡ଼ିଛି ।
  • ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପରେ ଆପଣ ମେସେଜ ପଠାଉଛନ୍ତୁ । ଯଦି ଚାହିଁବେ ଆପଣ ସେ ମେସେଜକୁ ଡିଲିଟ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ।
  • ଏବେ ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପରେ ୟୁ ଟ୍ୟୁବ୍‌ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିପାରିବେ । ଆପ୍‌ ଅପଡ଼େଟ୍‌ କରିବା ପରେ ଆପଣ ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ୟୁ ଟ୍ୟୁବ୍‌ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖି ପାରିବେ । ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ହେଲା ଆପଣ ଆପ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଚାଟ୍‌ କରୁଥିବା ବେଳେ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖି ପାରିବେ । ବାସ୍‌ ପ୍ଲେ ବଟନ୍‌ ମାରିବା ପରେ ତାହା ଆପେ ଆପେ ପ୍ଲେ ହୋଇଯିବ ।
  • ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କାହାକୁ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ସେଟିଙ୍ଗକୁ ଯାଆନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଯାଇ ପ୍ରାଇଭେସି ଉପରେ କ୍ଲିକ୍‌ କରନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ଲାଷ୍ଟସିନ୍‌ ଅପ୍‌ସନ ଆସିଯିବ । ଏହା ଉପରେ କ୍ଲିକ୍‌ କରି ଲାଷ୍ଟସିନ୍‌ ହାଇଡ଼୍‍ କରି ନିଅନ୍ତୁ ।
  •  ତାରିଖ ଏବଂ କିଛି ନୂଆ ନୂଆ ଷ୍ଟିକର ଲଗାଇ ପାରିବେ ଏବଂ ଲୋକେସନ ମଧ୍ୟ ଆଡ଼୍‍ କରି ପାରିବେ । ଏହି ସବୁ ଜିନିଷକୁ ଫଟୋରେ ଆଡ଼୍‍ କରିବା ପାଇଁ ଯାହାକୁ ପଠାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ଚାଟ୍‌ ବକ୍ସ ଖୋଲି ସେଠାରେ ଥିବା +ଆଇକନକୁ ଚିପି ଧରନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡ଼ିଓ ଲାଇବ୍ରେରିକୁ ଯାଇ ଯାହା ପଠାଇବାକୁ ଚହୁଁଛନ୍ତି ତାକୁ ବାଛି ନିଅନ୍ତୁ । ବାଛି ସାରିବା ପରେ ଉପରେ ଥିବା ଇମୋଜିକୁ ବାଛି ଫଟୋରେ ଆଡ଼୍‍ କରନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଓଡିଆ ପୁଅର କମାଲ : ‘ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟାର୍‌’ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ରେ ଶଶାଙ୍କ ଶେଖର

Related posts

ଆଜିର ଶିଶୁ ଦିବସକୁ ନେଇ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ENO Beuro

22nd Asian Athletics Championships To Be Held In Bhubaneswar From 5 to 9 July

ENO Beuro

ଆପଣ ସୁନ୍ଦରତା କୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରେଇ ଉପାଯରେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି

ENO Beuro

Leave a Comment