26 C
Bhubaneswar
January 25, 2021
EnewsOdia.Com
ଦେଶ ବିଦେଶ ନ୍ୟୁଜ୍

WHO ରିପୋର୍ଟ ଚୀନ୍ ଲ୍ୟାବରେ କୌଣସି କରୋନାଭାଇରସ୍ କରାଯାଇ ନାହିଁ

WHO report

ଚୀନ୍‌ର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଗୁରୁବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ବିଶ୍ଵ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ କହିଛି ଯେ ସାରା ବିଶ୍ଵରେ 2 ନିୟୁତରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଏକ ଲ୍ୟାବ୍ରେ ତିଆରି କରାଯାଇଛି।

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ଜାଓ ଲିଜିଆନ୍ ଏହି ଅଭିଯୋଗର ଉତ୍ତରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାଇନାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସହର ୱୁହାନର ଏକ ଲ୍ୟାବରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି ଯେଉଁଠାରେ 2019 ରେ ଶେଷରେ ଏହି ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ବେଜିଂରେ ଏକ ଦୈନିକ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ଜାଓ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନର ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲାବୋରେଟୋରୀରେ ନୂତନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ।

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚୀନ୍‌ର ୱୁହାନର ଏକ ଲ୍ୟାବରୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ନିର୍ଗତ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ଏବଂ ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ମାଇକ୍ ପୋମ୍ପିଓ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବେଜିଂ ଯାହା ଜାଣେ ତାହା ଉପରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଆଣିବା ଆବଶ୍ୟକ।

Related posts

କରୋନା ପାଇଁ ସପ୍ତାହେ ହେଲାଣି ନିଜ ମୁହଁ ଛୁଇଁ ନାହାନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ

Ratnamani Maharana

ଲାଇଫ ଲାଇନ୍ ପାଇଲେ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀ, ଘୁଞ୍ଚିଲା ଫାଶୀ ତାରିଖ

Ratnamani Maharana

୮,୯ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟର ଏହି ସ୍ଥାନରେ କଟିବ ବିଦ୍ୟୁତ

Ratnamani Maharana

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More