• Home
  • LIFESTYLE
  • ସୁନା ପାଉଁଜିକୁ ପାଦରେ ପିନ୍ଧାଯାଏ ନାହିଁ କାହିଁକି ? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କ’ଣ
LIFESTYLE

ସୁନା ପାଉଁଜିକୁ ପାଦରେ ପିନ୍ଧାଯାଏ ନାହିଁ କାହିଁକି ? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କ’ଣ

ସୁନାକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସ୍ୱରୂପ ମାନାଯାଏ

ଭାରତୀୟ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ବିବାହିତ ମହିଳାମାନେ ପାଉଁଜି ପିନ୍ଧିଥାନ୍ତି । ବିବାହିତ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଉଁଜି ପିନ୍ଧିବା ବହୁତ ପ୍ରିୟ । ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠି ହେଉ ବା ପାଉଁଜି ଏସବୁ ରୂପାରେ ତିଆରି ପିନ୍ଧନ୍ତି । ହେଲେ ସୁନା  ପିନ୍ଧାଯାଏ ନାହିଁ କାହିଁକି । ଏକ ଗବେଷଣାରୁ ଜଣାପଡିଛି କି ମସ୍ତିକ ସବୁ ବେଳେ ଗରମ ହୋଇଥାଏ ଓ ପାଦ ଥଣ୍ଡା ହୋଇଥାଏ ।

ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରାକୁ ସମତୁଲ କରିବା ପାଇଁ ପାଦ ତଳେ ରୂପା ପରିଧାନ କରିବା ଉଚିତ୍ । ସୁନା ଗହଣା ଗରମ ଓ ରୂପାର ଗହଣା ଥଣ୍ଡା ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ କୁହାଯାଏ  ପାଦ ତଳେ ରୂପା ପିନ୍ଧିଲେ ଶୀତଳତାକୁ ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରହିଥାଏ । ରୂପାର ମୁଦି ଆଦି ପାଦରେ ପିନ୍ଧିବା ହେତୁ ମାସିକ ଚକ୍ର ନିୟମିତ ରହିଥାଏ ।

ଭାରତୀୟ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ସୁନାକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସ୍ୱରୂପ ଅଟେ । ଧାର୍ମିକ ରୂପରେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ ବସ୍ତୁ ସୁନା । ସୁନା ଶରୀରର ତଳ ଭାଗରେ ପରିଧାନ କରାଯାଇ ନ ଥାଏ । କୁହାଯାଏ ଯେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସ୍ୱରୁପ ସୁନାର ପାଦରେ ପରିଧାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ତାହାର ଅପମାନ ହୋଇଥାଏ । ଯେଉଥିପାଇଁ ସୁନାକୁ ପାଦରେ ପିନ୍ଧାଯାଏ ନାହିଁ । ସୁନାକୁ ପାଦରେ ପିନ୍ଧିବା ଅଶୁଭ ମଧ୍ୟ ମାନଯାଏ ।

ସୁନା ପାଉଁଜିକୁ ପାଦରେ ପିନ୍ଧାଯାଏ ନାହିଁ କାହିଁକି ? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କ’ଣ paunji

ପଢନ୍ତୁ ;

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ସୌମ୍ୟରଂଜନ ,ପ୍ରଶାନ୍ତ ଓ ଅଚ୍ୟୁତ

Related posts

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆମ୍ୱ ଟାକୁଆର ଉପକାରୀତା

Krishna Kumar Manoj

ବେକରେ ହେଉଥିବା କଳା ଦାଗକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ

Krishna Kumar Manoj

ଖରାଦିନେ ପିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ ପାନୀୟ ,ନଚେତ୍ ହୋଇପାରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା!

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More