• Home
  • SPORTS
  • ଧୋନୀଙ୍କ ଅପେକ୍ଷାରେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ରେକର୍ଡ 
SPORTS

ଧୋନୀଙ୍କ ଅପେକ୍ଷାରେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ରେକର୍ଡ 

ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଅପରାଜିତ ୪୨ ରନ ଧୋନୀଙ୍କ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର

ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଉପଲବ୍ଧିରେ ଭରି ହୋଇ ରହିଛି। ଧୋନୀ ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚରୁ ତିନି ଥର ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି।  ଦୁଇ ଥର ଅପରାଜିତ ରହି ୫୬ ରନ କରିଛନ୍ତି।  ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଅପରାଜିତ ୪୨ ରନ ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ।

ଓ୍ଵିକେଟ୍ ପଛରେ ୪୦୦ ଶୀକାର ଧୋନୀ ତୃତୀୟ ଏକ ଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ପୁରା କରିଥିଲେ। ଏମିତିରେ ପୋର୍ଟ ଏଲିଜାବେଥରେ ଧୋନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଏକ ରେକର୍ଡ କରିବାର ସୁଯୋଗ ରହିଛି। ଭାରତର ସବୁଠୁ ସଫଳତମ ଓ୍ଵିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଧୋନୀ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରେ ୧୦ ହଜାର ରନ ପୂରଣ ପାଇଁ ୪୬ ରନ ଦରକାର କରୁଛନ୍ତି। ଏ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୩୧୬ ଦିନିକିଆରୁ ଧୋନୀ ୨୭୧ ପାଳିରୁ ୯୯୫୪ ରନ କରିଛନ୍ତି ।

ଧୋନୀ ପୋର୍ଟ ଏଲିଜାବେଥରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜର ପଞ୍ଚମ ଦିନିକିଆରେ ୪୬ ରନ କରନ୍ତି ତେବେ ଧୋନୀ ଦଶ ହଜାର ରନ କରିବାରେ ଦୁନିଆର ଦ୍ଵିତୀୟ ଓ୍ଵିକେଟକିପର ହେବାର ରେକର୍ଡ କରିବେ।  ଧୋନୀ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରେ ୧୦ ହଜାର ରନ କରିବା ମାମଲାରେ ଚତୁର୍ଥ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ହେବା ସହିତ ଦୁନିଆର ୧୨ ତମ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ହେବେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର(୧୮୪୨୬), ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି(୧୧୩୬୩) ଓ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼(୧୦୮୯୯) ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ରନ କରିଥିବା ଓ୍ଵିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ  କୁମାର ସାଙ୍ଗାକାରା ୪୦୪ ମ୍ୟାଚରୁ ୧୪୨୩୪ ରନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ପଛରେ ୪୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଶୀକାର କରିଛନ୍ତି।

ଧୋନୀଙ୍କ ଅପେକ୍ଷାରେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ରେକର୍ଡ  dhoni 1

ପଢନ୍ତୁ ;

‘ଯୋଗୀ’ରେ ଏକ ନୂଆ ଯୋଡିକୁ ପରଦାରେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ ଦର୍ଶକ

Related posts

ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ: ଅଧିନାୟକ ଓ ଉପ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ବିଦା ହେଲେ ସ୍ମିଥ, ୱାର୍ନର

Krishna Kumar Manoj

ଧୋନୀ-ରାୟଡୁଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ, ଛକା ମାରି ଜିତାଇଲେ ଧୋନୀ

Krishna Kumar Manoj

ସାଇନା ନେହ୍ଵାଲ ହେଲେ ଚମ୍ପିୟାନ, ପ୍ରଣୟ ପ୍ରଥମ ଥର ଲାଗି ଜାତୀୟ ବିଜେତା

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More