News

ବିନା ହେଲମେଟରେ ମନା ଫ୍ଲାଏଓଭର ବ୍ରିଜ

Hh

ଦୁର୍ଘଟଣା ଏଡାଇବା ପାଇଁ ରସୁଲଗଡରୁ ଖଣ୍ଡଗିରି ଫ୍ଲାଏଓଭର ଉପରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା

ହେଲମେଟ ବିନା ଓଭରବ୍ରିଜରେ ଯାଇପାରିବେନି ବାଇକ ଆରୋହୀ । ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ନିୟମ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ପ୍ରଶାସନ । ଏଭଳି ନିୟମ ଆଜିଠୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ଓଭରବ୍ରିଜ ଉପରେ ବାରମ୍ବାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ସାମନାକୁ ଆସୁଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ ରୋକିବାକୁ ନୁଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ଅଧିକ ଦୁର୍ଘଟଣା ହେଉଥିବା ରସୁଲଗଡରୁ ଖଣ୍ଡଗିରି ଓଭରବ୍ରିଜ  ମଧ୍ୟରେ ଏହି ନିୟମ ଆଜିଠୁ ଲାଗୁହୋଇଛି ।

ରାଜଧାନୀରେ ଘଟୁଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣା ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଫ୍ଲାଏଓଭର ଉପରେ ହେଉଛି। ଅଧିକାଂଶ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧୁ ନଥିବା ବାଇକ ଆରୋହି ଫ୍ଲାଏ ଓଭର ଦେଇ ଖସି ଯାଉଛନ୍ତି। ରାଜଧାନୀରେ ସ୍ପିଡ ବାଇକର ମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ହେବା ଫଳରେ ଅନେକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଦେଖାଦେଉଛି। ତେଣୁ ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିନା ହେଲମେଟରେ ଏହି ରୁଟରେ ଓଭରବ୍ରିଜ ଉପରେ ବାଇକ ଚଲାଇବା ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛି ପ୍ରଶାସନ । ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ଆସନ୍ତା ଗୋଟିଏ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ଓଭରବ୍ରିଜ ଉପରେ ଯାଂଚକୁ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ:  ଚୀନରେ ଭୂମିକମ୍ପ, ୧୧ ମୃତ ୧୨୨ ଆହତ

Related posts

ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳରେ ବିରଳ ଅଲିଭ ରିଡଲେ କଇଁଛଙ୍କ ଅଣ୍ଡାଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

ENO Beuro

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଉଡୁପିରେ ଏକ ନୂତନ ବିଶ୍ଵ ରେକର୍ଡ

ENO Beuro

ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ଯୁକ୍ତ ୩ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା

Ratnamani Moharana

Leave a Comment